Ružinov obnovil vyučovanie na prvom stupni základných škôl, niektorí učitelia mali po očkovaní reakciu

COVID 19 očkovanie vakcína
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Dve ružinovské školy museli presunúť otvorenie z dôvodu vedľajších účinkov očkovania u učiteľov.

V Ružinove v pondelok 15. februára obnovili prezenčné vyučovanie na prvom stupni v šiestich základných školách (ZŠ) z deviatich.

Pôvodne sa malo otvoriť osem ružinovských škôl, dve však zostali zatvorené z dôvodu vedľajších účinkov u učiteľov po očkovaní proti COVID-19. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta Ružinova Martin Chren.

Vedľajšie účinky

Po víkendovom očkovaní sa u 66 zo 108 očkovaných učiteľov prejavili vedľajšie účinky vakcíny AstraZeneca, najmä horúčky. Dve školy – Ostredková a Borodáčova, museli otvorenie odsunúť, pretože väčšina pedagógov nemohla nastúpiť. Podobnú situáciu hlásia starostovia aj iných mestských častí,“ uviedol starosta. Deviata škola – ZŠ Medzilaborecká, je zatvorená z dôvodu karantény.

Ružinov začal tento týždeň s postupným otváraním škôl, zatiaľ pre menšie skupiny detí, aby mohli byť dodržané bezpečnostné opatrenia.

Opatrné otvorenie škôl

S prihliadnutím na bezpečnosť a prevádzkové možnosti to u nás znamená, že sme dokázali prvé stupne ZŠ otvoriť približne na 50 – 60 percent,“ uviedol Chren s tým, že nástup detí do škôl je zatiaľ dobrovoľný.

Veríme, že opatrné a pozvoľné otvorenie škôl bolo správnym krokom a že život sa začne vracať opäť k normálu,“ doplnil starosta.

Víkendové výsledky plošného testovania v Ružinove boli lepšie ako pred týždňom a miera pozitivity klesla na 0,6 percenta.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom