Ružinov odkúpi pozemky na Sklenárovej ulici za takmer 5 miliónov eur

Futbalove ihrisko ruzinov odkupenie.jpg

Mestská časť chce odkúpením zachrániť futbalové ihrisko pred developerskou výstavbou.

Bratislavský Ružinov odkúpi pozemky na Sklenárovej ulici s futbalovým ihriskom za 4,9 milióna eur bez DPH. Na stredajšom miestnom zastupiteľstve ružinovskí poslanci schválili odkúpenie pozemkov s rozlohou 2,4 hektára do vlastníctva mestskej časti.

Na tomto mieste sa nachádza jedno z posledných zachovaných futbalových ihrísk v širšom centre Bratislavy, kde dnes trénujú deti z klubu FC Ružinov (predtým Kablo Bratislava),“ vysvetlil starosta Martin Chren, ktorý chce pozemok odkúpením zachrániť pred developerskou výstavbou a zachovať jeho pôvodný účel.

O kúpe ihriska na Sklenárovej začala mestská časť rokovať pred dvoma rokmi, keď dal majiteľ pozemku klubu FC Ružinov výpoveď. Plánoval ihrisko zavrieť a obnoviť zámer investičnej výstavby bytov a kancelárií na ňom.

Z pôvodnej požiadavky na úrovni takmer osem miliónov eur sa nám nakoniec podarilo vyrokovať cenu 4,9 milióna bez DPH. Áno, je to vysoká suma, treba si však uvedomiť, že ide naozaj o veľký pozemok v centre mesta,“ vysvetlil Chren. Odkúpenie pozemku má byť financované sčasti predajom iného pozemku, sčasti s podporou magistrátu hlavného mesta a prostriedkov z poplatku za rozvoj z lokality Nivy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk