Ružinov opäť podporí komunitné a rozvojové projekty, investuje viac než štvrť milióna

Miestny urad ruzinov.jpg
Foto: ilustračné, www.google.sk

Účelom komunitnej dotácie je podpora krátkodobých projektov zameraných primárne na komunitu a jej rozvoj.

Bratislavská mestská časť Ružinov podporí v tomto roku komunitné a rozvojové projekty sumou 253-tisíc eur. Mestská časť o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Na komunitné dotácie je vyčlenených okolo 177-tisíc eur, čo je 70 percent z celkového objemu finančných prostriedkov, a na rozvojové dotácie zvyšných 30 percent, teda približne 76-tisíc eur,“ uvádza mestská časť. Výška komunitnej dotácie na jeden projekt môže byť od 500 do 5-tisíc eur, výška rozvojovej dotácie od 5-tisíc do 20-tisíc eur.

Šport, vzdelávanie aj oddych

Účelom komunitnej dotácie je podpora krátkodobých projektov zameraných primárne na komunitu a jej rozvoj. „Ide o projekty, ako napríklad športový deň, školenie, workshop, vybudovanie komunitnej záhrady alebo kontajnerového stojiska, tvorivé dielne,“ informuje mestská časť. Rozvojová dotácia je určená na podporu celoročného fungovania organizácie a jej rozvoj.

Organizácia by mala dlhodobo (minimálne 3 roky) a preukázateľne podporovať aktivity na podporu rozvoja Ružinova,“ uzavrela mestská časť. Žiadateľ môže podať v jednom rozpočtovom období len jednu žiadosť o poskytnutie dotácie.

Mestská časť Ružinov v minulom roku podporila 57 žiadostí o dotáciu v celkovej výške 223-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk