Ružinov opäť ponúka peniaze na občianske projekty

ihrisko
SITA Zrekonštruované detské ihrisko na Bachovej ulici v Bratislave. Bratislava, 1. október 2014. Foto: SITA/Miestny úrad Bratislava – Ružinov

Na nápady miestnych podnikateľov či občanov v Ružinove tento rok vyčlenili do 160-tisíc eur, žiadosti môžu záujemcovia posielať do 30. apríla.

Bratislavská mestská časť Ružinov aj tento rok ponúka peniaze na občianske projekty. Na nápady miestnych podnikateľov či občanov v Ružinove tento rok vyčlenili do 160-tisíc eur. Žiadosti s projektom môžu záujemcovia posielať na ružinovský úrad do 30. apríla. Na uskutočnenie svojho nápadu môže žiadateľ získať od 500 do 5 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa Ružinova Miroslava Štrosová.

Nápady ako zlepšiť život v Ružinove sa môžu týkať životného prostredia, kultúry, športu, vzdelávania, sociálnej oblasti či rozvoja komunity.

„Grantový program je medzi ľuďmi stále populárnejší a vďaka nemu sa podarilo zrealizovať mnohé podujatia a nápady Ružinovčanov. Skrášlili si detské ihriská, priestory pred bytovými domami, rodičia vylepšili deťom záhrady materských škôl. Zároveň sa susedia takto lepšie spoznali,“ priblížil starosta Ružinova Dušan Pekár myšlienku grantového programu. Viac informácií o podmienkach grantového programu je na internetovej stránke www.ruzinov.sk.

Minulý rok miestna samospráva podporila 47 projektov sumou viac ako 146-tisíc eur. Obyvatelia si skrášlili napríklad okolie Fontány pre Zuzanu známej z rovnomenného filmu, z grantových peňazí vznikla aj galéria pod stromami, deti sa vybrali na splav a mladí sa mohli zabaviť na Festivale Ružinow.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk