Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nove_zahrady_i_ruzinov_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
13. októbra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Ružinov opravuje ďalšie miestne komunikácie, tentoraz vynovil cestu na Nových záhradách I

Mestská časť Ružinov pokračuje v opravách komunikácií vo svojej správe. Najnovšie vynovila cestu na ulici Nové záhrady I.

Ako ďalej informovala hovorkyňa mestskej časti Marianna Šebová, súčasťou rekonštrukcie cesty na Nových záhradách I bolo aj odvodnenie s novými kanalizačnými vpustami. Okrem zrekonštruovanej cesty opravili v lokalite tiež chodníky.

Na Nových záhradách I pribudol aj odbočovací pruh na Mierovú ulicu, ochranné ostrovčeky pre peších, ďalší zrekonštruovaný chodník a na ceste vybudovali aj betónový spomaľovač. Opravené chodníky majú bezbariérové zjazdy a mestská časť vybudovala aj nové vjazdy do domov.

Ešte v septembri 2016 podľa Šebovej začali v mestskej časti s rekonštrukciou Pavlovovej ulice, ktorú rozdelili na dve etapy. Najprv dostane nový povrch úsek medzi Velehradskou a Kulíškovou ulicou, po ňom príde na rad druhá časť cesty medzi Velehradskou a Páričkovou ulicou. Tieto opravy budú stáť 88 736,52 eura. Ružinov pôvodne odhadoval náklady na tohtoročné opravy ciest a chodníkov na viac ako 390-tisíc eur, po výbere dodávateľov formou elektronickej súťaže sa táto suma znížila o 90-tisíc eur.

Počas leta mestská časť zrekonštruovala povrch na ďalších štyroch cestách, jednej križovatke a troch chodníkoch. Nový povrch tak už má cesta na Kľukatej ulici v časti od Kaštieľskej po Hríbovú, ďalej križovatka Mesačnej ulice a Trnavskej cesty, cesta na Čmelíkovej ulici, časť cesty na Sputnikovej ulici, časť komunikácie a chodníka na Banšelovej ulici. Zrekonštruovaný povrch má aj chodník na Ribayovej ulici a na Stachanovskej ulici v úseku od Kladnianskej po Kľukatú ulicu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X