Ružinov plánuje revitalizáciu trhoviska Miletičova, na vypracovanie projektu vyčlenil 50-tisíc eur

Mileticova trhovisko facebook.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

S revitalizáciou trhoviska Miletičova by sa mohlo začať už tento rok.

S revitalizáciou trhoviska Miletičova v Bratislave by sa mohlo začať už tento rok, ružinovskí poslanci na vypracovanie projektu schválili 50-tisíc eur. Pre SITA to uviedla hovorkyňa mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová.

Až na základe tohto projektu budeme vedieť, ako bude vynovené trhovisko vyzerať, aké investície si to bude vyžadovať, aj to, ako bude samotná rekonštrukcia prebiehať,“ doplnila Tóthová.

Architektonická súťaž

Poslanci Ružinova schválili 50-tisíc eur na projekt revitalizácie Miletičovej z rozpočtu mestskej časti. Táto položka zahŕňa prípravu zadania na ideovo-architektonickú súťaž so zapojením odbornej verejnosti, samotnú súťaž a projektovú dokumentáciu rekonštrukcie a revitalizácie trhoviska.

Ak sa situácia neskomplikuje, prvé práce by sa mohli robiť už budúcu zimu, keď je trhovisko najmenej vyťažené,“ spresnila hovorkyňa Ružinova.

Vyčlenené prostriedky

Po rokoch minimálnych investícií už trhovisko Miletičova nevyzerá najlepšie. Preto som veľmi rád, že po vzájomnej dohode aj s primátorom Matúšom Vallom naši poslanci navrhli vyčlenenie prostriedkov na architektonickú štúdiu obnovy a skrášlenia Miletičky,“ uviedol starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.

Nič sa nebude búrať, privatizovať ani developovať. Cieľom je obnoviť stánky a verejné priestory, aby Miletičova zostala trhoviskom, ale civilizovaným, hodným 21. storočia,“ doplnil starosta.

Do piatka sú vo vstupnej hale Ružinovského úradu vystavené návrhy študentov Fakulty architektúry na novú podobu trhoviska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk