Ružinov prispeje dôchodcom na obedy a na výlety, ktoré organizuje

Miestny urad ruzinov.jpg
Foto: ilustračné, www.google.sk

Informuje o tom Ružinov na svojej webovej stránke.

Obedy pre ružinovských dôchodcov poskytujú určené zariadenia verejného stravovania. Mestská časť na základe žiadosti a požadovaných dokladov poskytne príspevok, ktorého výška sa odvíja od výšky dôchodku,“ píše sa na stránke Ružinova.

Spolu so žiadosťou o príspevok je nutné predložiť dokument, ktorý potvrdí že oprávnená osoba je poberateľom starobného, invalidného alebo predčasného starobného dôchodku. Najvyšší príspevok je 1,70 eura na jeden obed, a to pri dôchodku do 270 eur. Od 270,01 eura do 370 eur je príspevok 0,70 eura, od 370,01 eura do 555 eur je to 0,50 eura a od 555,01 eura do 600 eur poskytne Ružinov 0,30 eura na obed. Podrobnosti o finančnej podpore na stravovanie a zoznam stravovacích zariadení sú dostupné na stránke mestskej časti.

Mestská časť okrem toho prispeje aj na výlety pre seniorov, ktoré pravidelne organizuje. Spolu s prihláškou na zájazd záujemca predloží požadované doklady o výške dôchodku a na základe toho zaplatí účastnícky poplatok. Pri dôchodku do 365 eur je účastnícky poplatok jedno euro, od 365,01 eura do 565 eur zaplatia päť eur a nad 565 eur je poplatok 10 eur. Podrobnosti o poskytnutí finančného príspevku na zájazdy pre seniorov sú dostupné na stránke MČ.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk