Ružinov prispeje športovému klubu na splácanie dlhov

Ružinov, športovisko, deti
SITA

Ružinovský športový klub začína pomaly vyrovnávať svoje záväzky z minulosti. Klubu sa už podarilo vyrovnať približne 125-tisíc eur.

Státisíce eur však stále chýbajú, športový klub nemá napríklad zaplatené odvody z minulosti, dlhuje za vodu i teplo. Vyplýva to z informácie o stave Ružinovského športového klubu. So splácaním pomôže klubu mestská časť, ružinovskí poslanci preň včera schválili vyše 965-tisíc eur v rozpočte.

Problémy v Ružinovskom športovom klube, ktorý je rozpočtovou organizáciou mestskej časti, odhalila nedávna finančná kontrola, ktorá poukázala aj na vážne problémy vo vedení účtovníctva. V klube totiž chýbajú státisíce eur.

Mestská časť má podozrenie zo sprenevery, starosta Dušan Pekár už podal v tejto veci dve trestné oznámenia. Športový klub k polovici mája evidoval exekúcie za približne 414 500 eur. Peniaze od klubu vymáha napríklad Sociálna poisťovňa či Slovenský vodohospodársky podnik. Okrem toho má športový klub na krku aj ďalšie záväzky z minulosti, ktoré boli v polovici tohto mesiaca 146 500 eur a ostatné záväzky za približne 66-tisíc eur.

Na exekúcie a záväzky z minulosti už podľa povereného riaditeľa Ľubomíra Lenára dohodli splátkový kalendár. Niektoré dlhy sa klubu už podarilo splatiť. Piatim veriteľom klub zaplatil záväzky v exekúcii vo výške približne 75-tisíc eur. Okrem toho uhradili aj približne 50-tisíc eur neexekučným veriteľom. Klubu sa tak podarilo sprístupniť prevádzkový účet, ktorý jeden z veriteľov nechal zablokovať.

Problémy v športovom klube sa odrazili na hospodárení RŠK. Klub totiž už minul všetky peniaze, ktoré mu ako príspevkovej organizácii pridelila mestská časť v rozpočte.

„Tieto finančné prostriedky boli použité na zabezpečenie prevádzky RŠK a úhradu faktúr za rok 2015,“ konštatoval riaditeľ RŠK Lenár. Ako dodal, športový klub v tomto roku nedlhuje žiadnym pravidelným dodávateľom služieb a za mesiace január, február a marec nemá podlžnosti ani voči zdravotným či sociálnej poisťovni, ani voči daňovému úradu.

„Vďaka prvej optimalizácii príjmov a reštrikcii v oblasti výdavkov sa RŠK darí postupne uhrádzať aj faktúry malých dodávateľov tovarov a služieb,“ uvádza ďalej poverený šéf organizácie. No zároveň dodáva, že klub bude potrebovať pomoc miestneho zastupiteľstva, inak nebudú mať ako zaplatiť dohodnuté splátky.

Ružinovskí poslanci sa dohodli, že športovému klubu prispejú približne 965-tisíc eur na tento rok. Mestská časť tak prispeje klubu na splatenie starých dlhov a záväzkov i na bežnú prevádzku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk