Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prima park 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.primapark.sk
29. októbra 2019 Aktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Ružinov šíri dezinformácie a zakrýva svoju nečinnosť, tvrdí developer zastrešujúci projekt Prima Park 1

Starosta Ružinova Martin Chren v médiách hovoril o štvorročnej nečinnosti Cresco Ružinov, tvrdí developer a dodáva, že toto tvrdenie sa nezakladá na pravde.

Ružinov šíri dezinformácie a zakrýva nimi svoju nečinnosť. Tvrdí to developer Cresco Ružinov, ktorý zastrešuje projekt Prima Park 1. Budova je stále neskolaudovaná a v septembri jej vypršalo predčasné užívanie. Cresco Ružinov za tým vidí zámer Ružinova zastrieť vlastnú nečinnosť v kolaudačnom konaní. Developer sa opäť rozhodol podať podnet na prokuratúru.

Záleží nám na tom, aby sa problém s kolaudáciou tejto stavby vyriešil raz a navždy,“ uviedol v tlačovej správe PR Konzultant Cresco Ružinov Sergej Danilov. „Budeme brániť náš projekt, ktorý sme postavili v dobrej viere, ako aj naše meno všetkými právnymi prostriedkami, ktoré máme k dispozícii,“ povedal konateľ spoločnosti Cresco Ružinov Martin Šechny.

Serióznosť developera

Starosta Ružinova Martin Chren v médiách hovoril o štvorročnej nečinnosti Cresco Ružinov, tvrdí developer a dodáva, že toto tvrdenie sa nezakladá na pravde, o svojich krokoch totiž pravidelne verejnosť informuje na webovej stránke www.primapark.sk.

Mestská časť Ružinov spochybňovala aj serióznosť developera. Podľa starostu bolo predčasné užívanie projektu Prima Park 1 povolené netradične, bez územného konania, len vydaním stavebného povolenia na nadstavbu, hoci sa menili objemy, a územné konanie zákon v takom prípade vyžaduje.

Vyšetrovanie postupov

Prima Park 1 bol projektom rekonštrukcie so zmenou účelu využitia z administratívnej budovy na obytnú funkciu v intenciách územného plánu. K žiadnym zmenám objemov nedošlo, všetky rozmery ostali zachované,“ reaguje Šechny.

Od úradníkov v Ružinove sme nikdy nežiadali žiadnu ústretovosť. Žiadame len štandardný postup v rámci náplne ich práce,“ dodal na záver Šechny s tým, že mestskej časti vyčíta, že chce obyvateľov Prima Parku 1 odbiť predĺžením predčasného užívania.

Podnet na prokuratúru sa rozhodli podať už druhýkrát. „Veríme, že prokuratúra prešetrí zákonnosť postupu mestskej časti Ružinov v tejto kauze a zastaví jej nečinnosť,“ uzavrel Šechny.

Vyjadrenie starostu

Starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren v reakcii uviedol, že rozumie úsiliu developera chrániť svoje záujmy a investovať do skvalitnenia prostredia pre obyvateľov. „Mestská časť si však nemôže dovoliť pracovať so zákonom ako v samoobsluhe a vydávať list za dokument, ktorý má rovnakú právnu váhu ako záväzné stanovisko,“ vysvetlil Chren.

Starosta zdôrazňuje, že napísané listy nesignalizujú fakt, že developer aj koná. „Naopak, developer Cresco Ružinov do dnešného dňa nepodal ani len žiadosť o kolaudáciu,“ uviedol Chren. Žiadosť o kolaudáciu totiž musí developer podať opäť.

Chren dodal, že hneď ako stavebný úrad dostane od magistrátu zmenené záväzné stanovisko alebo oficiálne stanovisko iného dotknutého orgánu, bude sa ním riadiť a konať podľa neho. Developer by mal podľa Chrena kontaktovať magistrát a nie stavebný úrad.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X