Ružinov trápi stavba na Astrovej ulici, rieši škandál s nelegálnym výrubom stromov

Výrub stromov na Astrovej ulici
Foto: Facebook/ Martin Chren - starosta Ružinova - koláž Bratislavadeň

Stavebník celé roky mestský pozemok medzi budovami využíval bez akéhokoľvek nároku na súkromné parkovanie.

Ak bývate v okolí Astrovej ulici v Ružinove, zrejme poznáte dvojpodlažnú nadstavbu, ktorá spôsobuje už od minulého roka vrásky na čele miestnym obyvateľom. Podľa starostu Ružinova Martina Chrena by dnes takáto stavba žiadosť o povolenie nedostala.

Súkromné parkovisko z mestského pozemku

Stavba má právoplatné a nezrušiteľné stavebné povolenia z rokov 2008 a 2009, ktoré nie je možné už zrušiť. Miestny úrad v Ružinove sa pokúsil so stavebníkom o komunikáciu aspoň v nejakých veciach, žiadal napríklad zmeniť farbu nadstavby z čiernej na svetlejšiu. Stavebník však odmietol.

Taktiež sa zistilo, že stavebník si počas rokov urobil z mestského pozemku medzi budovami súkromné parkovisko. Na podnety ružinovskej poslankyne zasiahol bratislavský magistrát, odstránil plot a žiada od stavebníka odškodné.

Vyrúbanie štyroch stromov

V stredu 5. apríla stavebník podľa starostu nelegálne vyrúbal štyri stromy, na čo nemal právo. Stavebník nahlásil okresnému úradu, že výrub musí uskutočniť z havarijných dôvodov a ide o invazívne dreviny.

„Lenže my sme vlani robili inventarizáciu zelene, každý strom na Trávnikoch máme presne zadokumentovaný a vďaka tomu vieme, že jednak ani jeden z týchto stromov nebol v havarijnom stave (prvý podvod) a že dva z nich boli lipy, teda žiaden invazívny druh (druhý podvod),“ vysvetlil Chren na sociálnej sieti.

Výrub stromov na Astrovej ulici
Problematická stavba na Astrovej ulici. Foto: Facebook/ Martin Chren - starosta Ružinova

Starosta považuje stavbu za otrasnú a problémovú. Je pripravený konať všetkými zákonnými spôsobmi, ak sa potvrdí naplnenie skutkovej podstaty trestného činu.

Do diskusie sa zapojili aj miestni obyvatelia. Pán Daniel tvrdí, že stromy poznal a robili okolie zeleným. Pani Lili si myslí, že namiesto postavenia budovy sa mal nechať na mieste kus zelene a odporučila v prípade, ak bude niekto vidieť pílenie stromov, pýtať povolenie a volať políciu.

Výrub stromov na Astrovej ulici
Problematická stavba na Astrovej ulici. Foto: Facebook/ Martin Chren - starosta Ružinova

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk