Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zakladna skola borodacova ruzinov mapy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
23. októbra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Ružinov ušetrí na zateplení pavilónov Základnej školy na Borodáčovej viac ako 230-tisíc eur

Predpokladaná hodnota zákazky bola 707-tisíc eur bez DPH, školu zateplí víťazná firma za vyše 470-tisíc eur bez DPH.

Bratislavská mestská časť Ružinov ušetrí vyše 230-tisíc eur na zateplení pavilónov Základnej školy na Borodáčovej ulici. Predpokladaná hodnota zákazky bola 707-tisíc eur bez DPH, pavilóny školy zateplí firma PS Stavby za približne 475-tisíc eur bez DPH.

Vyplýva to z informácií zverejnených vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Ako v reakcii pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Ružinova Tatiana Tóthová, nižšia cena sa neodrazí na kvalite rekonštrukčných prác.

Ušetrili sme vďaka príspevku z environmentálneho fondu a verejnému obstarávaniu prostredníctvom elektronického trhoviska. Presne sme stanovili podmienky a na stavbe máme denne kvalitný interný aj externý stavebný dozor. Ďalšia dôsledná kontrola bude aj v rámci odovzdávania stavby, takže všetko je nastavené tak, aby k žiadnemu zníženiu kvality nedošlo,“ vysvetlila Tóthová.

Energetická náročnosť

V rámci stavebných prác pôjde o zateplenie pavilónov i telocvične, zhotovenie novej hydroizolácie a zateplenie niektorých častí striech a o výmenu klampiarskych konštrukcií vrátane oplechovania parapetov, nového bleskozvodu a nových odkvapových chodníkov.

Podľa oznámenia o vyhlásení verejnej súťaže majú zateplenie i ostatné stavebné práce prispieť k zníženiu energetickej náročnosti stavby. Práce by mali trvať štyri mesiace od podpisu zmluvy a nemali by ovplyvniť priebeh vyučovania. „Postup stavebných prác bude prispôsobený chodu školy,“ uviedla pre agentúru SITA riaditeľka komunikačného oddelenia Ružinova Tatiana Tóthová.

Uchádzači a víťaz

Do verejnej súťaže o zateplenie pavilónov Základnej školy na Borodáčovej sa prihlásilo šesť uchádzačov. Okrem víťaznej firmy sú nimi spoločnosť RV stav s ponukou za 513-tisíc eur, EU-Group s ponukou za 578-tisíc eur, Glob Production SK s ponukou za 630-tisíc eur, Milan Bílik s ponukou za 639-tisíc eur a spoločnosť Soar Sk s ponukou za 677-tisíc eur.

Základná škola na Borodáčovej 2 prenajala od septembra tohto roku priestory pre dve triedy novovzniknutej materskej škole s celkovou kapacitou 44 detí, o ktorej zriadení rozhodli ružinovskí poslanci na začiatku augusta. Na poslednom zasadnutí ružinovského zastupiteľstva (15. októbra) miestni poslanci rozhodli o spojení týchto dvoch inštitúcií do jednej, vznikne tak spojená Základná škola s Materskou školou Borodáčova 2.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X