Ružinov vyčlenil na podporu komunitných a rozvojových aktivít 150-tisíc eur

Ruzinov dotacie pomoc financie peniaze.jpg
Foto: Maps.google.com, GettyImages - koláž BratislavaDen.sk

Žiadateľ môže v rozpočtovom období podať iba jednu žiadosť o poskytnutie dotácie do 22. marca.

Ružinov vyčlenil na podporu komunitných a rozvojových aktivít 150-tisíc eur. Mestská časť o tom informuje na svojej sociálnej sieti. „Svoj projekt môžu záujemcovia predložiť do 22. marca,“ uviedla mestská časť.

Záujemcovia môžu predložiť svoj projekt v oblastiach kultúrno-spoločenské aktivity, vzdelávanie, telovýchova, šport a mládež, sociálna oblasť, ochrana a tvorba životného prostredia, alebo rozvoj komunitného života.

Komunitná dotácia

Komunitnou dotáciou je dotácia, ktorej účelom je podpora komunitných krátkodobých projektov zameraných primárne na komunitu a jej rozvoj.

Ide o projekty ako napríklad športový deň, školenie, workshop, vybudovanie komunitnej záhrady alebo kontajnerového stojiska, tvorivé dielne.

Na komunitné dotácie je vyčlenených 70 percent percent z celkového objemu finančných prostriedkov, čo je zhruba 105-tisíc eur,“ vysvetlila mestská časť.

Celoročné fungovanie

Rozvojovou dotáciou je dotácia, ktorej primárnym účelom je podpora celoročného fungovania organizácie a podpora jej rozvoja.

Organizácia by mala minimálne tri roky a preukázateľne podporovať aktivity na podporu rozvoja Ružinova.

Dotácia môže byť použitá napríklad na nákup materiálu potrebného pre fungovanie organizácie alebo na investíciu potrebnú pre ďalší rozvoj organizácie,“ spresnila mestská časť a dodala, že na rozvojové dotácie je vyčlenených 30 percent z celkového objemu finančných prostriedkov, čo je zhruba 45-tisíc eur. Tento pomer môže byť v zmysle VZN zmenený.

Len jedna žiadosť

Žiadateľ môže v rozpočtovom období podať iba jednu žiadosť o poskytnutie komunitnej dotácie v rámci jednej výzvy alebo jednu žiadosť o poskytnutie rozvojovej dotácie v rámci jednej výzvy.

V prípade porušenia je posudzovanie podaných žiadostí o poskytnutie dotácie tohto žiadateľa zastavené,“ uzavrela mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk