Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ruzinov dotacie pomoc financie peniaze.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Maps.google.com, GettyImages - koláž BratislavaDen.sk
11. februára 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Ružinov vyčlenil na podporu komunitných a rozvojových aktivít 150-tisíc eur

Žiadateľ môže v rozpočtovom období podať iba jednu žiadosť o poskytnutie dotácie do 22. marca.

Ružinov vyčlenil na podporu komunitných a rozvojových aktivít 150-tisíc eur. Mestská časť o tom informuje na svojej sociálnej sieti. „Svoj projekt môžu záujemcovia predložiť do 22. marca,“ uviedla mestská časť.

Záujemcovia môžu predložiť svoj projekt v oblastiach kultúrno-spoločenské aktivity, vzdelávanie, telovýchova, šport a mládež, sociálna oblasť, ochrana a tvorba životného prostredia, alebo rozvoj komunitného života.

Komunitná dotácia

Komunitnou dotáciou je dotácia, ktorej účelom je podpora komunitných krátkodobých projektov zameraných primárne na komunitu a jej rozvoj.

Ide o projekty ako napríklad športový deň, školenie, workshop, vybudovanie komunitnej záhrady alebo kontajnerového stojiska, tvorivé dielne.

Na komunitné dotácie je vyčlenených 70 percent percent z celkového objemu finančných prostriedkov, čo je zhruba 105-tisíc eur,“ vysvetlila mestská časť.

Celoročné fungovanie

Rozvojovou dotáciou je dotácia, ktorej primárnym účelom je podpora celoročného fungovania organizácie a podpora jej rozvoja.

Organizácia by mala minimálne tri roky a preukázateľne podporovať aktivity na podporu rozvoja Ružinova.

Dotácia môže byť použitá napríklad na nákup materiálu potrebného pre fungovanie organizácie alebo na investíciu potrebnú pre ďalší rozvoj organizácie,“ spresnila mestská časť a dodala, že na rozvojové dotácie je vyčlenených 30 percent z celkového objemu finančných prostriedkov, čo je zhruba 45-tisíc eur. Tento pomer môže byť v zmysle VZN zmenený.

Len jedna žiadosť

Žiadateľ môže v rozpočtovom období podať iba jednu žiadosť o poskytnutie komunitnej dotácie v rámci jednej výzvy alebo jednu žiadosť o poskytnutie rozvojovej dotácie v rámci jednej výzvy.

V prípade porušenia je posudzovanie podaných žiadostí o poskytnutie dotácie tohto žiadateľa zastavené,“ uzavrela mestská časť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X