Ružinovčania môžu navrhovať jednosmerky na Trnávke

Ružinov, Bulharská ulica
maps.google.sk

Obyvatelia Trnávky môžu navrhnúť nové usporiadanie jednosmerných ciest v tejto časti Ružinova. Jednosmerky tu zaviedli pred niekoľkými rokmi s cieľom zlepšiť situáciu s parkovaním.

„Som presvedčený o tom, že do značnej miery to bol pozitívny krok. Dnes to máme vyskúšané na vlastnej koži a podľa môjho názoru, už sme dospeli k tomu bodu, aby sme sa mohli pokúsiť to ešte trošku vylepšiť, doladiť,“ povedal zástupca starostu Ružinova Marián Gajdoš.

Centrálna časť Trnávky je štvrťou s prevahou rodinných domov a úzkymi uličkami. Nové usporiadanie jednosmeriek by malo zlepšiť podmienky na parkovanie.

„Zo stretnutia s obyvateľmi vyplynulo aj to, že lepšie zjednosmernenie dopravy síce o niečo predĺži jazdu autom domov, ale zároveň môže odradiť tých vodičov, ktorí úzke uličky využívajú napríklad len na prejazd do obchodných centier alebo na skracovanie cesty,“ vyjadril sa starosta Ružinova Dušan Pekár.

Ružinovčania môžu svoje nápady zakresliť do mapky, zverejnenej na internetovej stránke Ružinova alebo v Ružinovskom ECHU.

Zaslať ju môžu poštou na adresu Marián Gajdoš, Miestny úrad Bratislava-Ružinov, Mierová 21, 827 05 Bratislava alebo emailom na adresu marian.gajdos@ruzinov.sk. Na základe nápadov obyvateľov mestská časť Ružinov pripraví alternatívne návrhy, ktoré následne prediskutuje za prítomnosti odborníkov na dopravu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk