Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ružinov, Bulharská ulica
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
13. mája 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skruzinov.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o., maps.google.sk

Ružinovčania môžu navrhovať jednosmerky na Trnávke

Obyvatelia Trnávky môžu navrhnúť nové usporiadanie jednosmerných ciest v tejto časti Ružinova. Jednosmerky tu zaviedli pred niekoľkými rokmi s cieľom zlepšiť situáciu s parkovaním.

„Som presvedčený o tom, že do značnej miery to bol pozitívny krok. Dnes to máme vyskúšané na vlastnej koži a podľa môjho názoru, už sme dospeli k tomu bodu, aby sme sa mohli pokúsiť to ešte trošku vylepšiť, doladiť,“ povedal zástupca starostu Ružinova Marián Gajdoš.

Centrálna časť Trnávky je štvrťou s prevahou rodinných domov a úzkymi uličkami. Nové usporiadanie jednosmeriek by malo zlepšiť podmienky na parkovanie.

„Zo stretnutia s obyvateľmi vyplynulo aj to, že lepšie zjednosmernenie dopravy síce o niečo predĺži jazdu autom domov, ale zároveň môže odradiť tých vodičov, ktorí úzke uličky využívajú napríklad len na prejazd do obchodných centier alebo na skracovanie cesty,“ vyjadril sa starosta Ružinova Dušan Pekár.

Ružinovčania môžu svoje nápady zakresliť do mapky, zverejnenej na internetovej stránke Ružinova alebo v Ružinovskom ECHU.

Zaslať ju môžu poštou na adresu Marián Gajdoš, Miestny úrad Bratislava-Ružinov, Mierová 21, 827 05 Bratislava alebo emailom na adresu [email protected] Na základe nápadov obyvateľov mestská časť Ružinov pripraví alternatívne návrhy, ktoré následne prediskutuje za prítomnosti odborníkov na dopravu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X