Ružinovčania si diskotéku v klube nachádzajúcom sa v bytovke užijú len do polnoci

Pohostinstvo restauracia krcma ruzinov nove vzn nariadenie.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

V bratislavskej mestskej časti Ružinov prijali nové VZN o pravidlách času predaja v obchode a prevádzky služieb.

Obyvatelia bratislavskej mestskej časti Ružinov si užijú diskotéku v klube, ktorý má prevádzku v bytovej budove, len do polnoci, v klube mimo bytovej budovy do piatej rána. Ružinovskí poslanci schválili nové všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o čase predaja v obchode a čase prevádzky služieb na území mestskej časti Ružinov.

Obchody podľa nového VZN budú môcť byť otvorené od pondelka do nedele od 6.00 do 22.00, ak sa nachádzajú v bytových domoch, a od 6.00 do 24.00 hod., ak majú priestory mimo bytových domov, a v neobmedzenom režime môžu byť otvorené tie obchody, ktoré sa nachádzajú v obchodných domoch, nákupných strediskách či obchodných centrách. Povolený neobmedzený predaj sa týka aj supermarketov, diskontných predajní a predajní večierok mimo bytových domov.

Obmedzenie služieb

Čo sa týka služieb, obmedzenia sú širšieho rozsahu. Pohostinstvá v bytových domoch a polyfunkčných objektoch s bytmi, ktoré sa nachádzajú tesne nad, pod alebo vedľa pohostinstva, môžu byť otvorené v pondelok až piatok od 8.00 do 22.00 a v sobotu až nedeľu a v dňoch pracovného pokoja od 9.00 do 22.00.

Ak sa medzi pohostinstvom a obývanými bytmi nachádzajú ešte nejaké iné nebytové priestory (napríklad kancelárie, pozn. SITA), môžu byť otvorené od pondelka do nedele v čase od 8.00 do 24.00. Ak sa pohostinstvo nachádza mimo bytového domu, môže byť otvorené od pondelka do nedele od 6.00 do 24.00 hod.

Ak ide o pohostinstvo s hudbou (napríklad diskotéky, pozn. SITA), ktoré má prevádzku v bytových domoch, môže byť otvorené od nedele do štvrtka od 10.00 do 22.00 a od piatka do soboty od 10.00 do 24.00. Ak je takýto klub umiestnený mimo bytového domu, môže byť otvorený od pondelka do nedele v časoch od 8.00 do 5.00 hod. Neobmedzené otváracie hodiny môžu mať pohostinstvá v ubytovacích zariadeniach (napríklad hotel, pozn. SITA).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk