Ružinovčanov trápi cesta v zlom stave pri skelete Hirošimy: Najväčší výtlk volajú Veľká Medvedica

Výtlk pri Hirošime v Ružinove

Hlboké výtlky a popraskaný asfalt. Cesta na Obilnej ulici v Ružinove potrebuje nutnú opravu a uvedomujú si to aj obyvatelia Ružinova. K oprave cesty sa však nikto zatiaľ nemá.

Cesta v zlom stave sa nachádza na Obilnej ulici pri skelete Obchodného domu Ružinov, ktorý domáci prezývajú Hirošima. Denne po nej prejde niekoľko stoviek áut, čím sa ešte viac zhoršuje jej zlý stav. Cesta je samý výtlk, niektoré majú údajne hĺbku až 5 centimetrov. Hoci sa v minulosti cesta rekonštrukcie dočkala, nezabránilo to však tvorbe nových výtlkov. Obyvatelia sa pýtali, kto je zodpovedný za súčasný stav cesty.

Výtlk pri Hirošime v Ružinove
Výtlky na ceste v Ružinove. Foto: www.facebook.com
Výtlk pri Hirošime v Ružinove
Na tejto ulici sa nachádzajú predmetné výtlky. Foto: Google maps

Situáciu chce riešiť aj starosta

Celú vec sa rozhodol prešetriť nový starosta Ružinova Martin Chren. Na Facebookovej stránke v skupine Ružinov náš každodenný uviedol: „Nesľubujem okamžitý výsledok, lebo musíme nájsť celkový systém riešenia takýchto problémov, ale ideme riešenie hľadať.“  Narážal tým na odpoveď, ktorú dostal od kompetentných orgánov: „Obilná ulica nie je zaradená v sieti miestnych komunikácií a nebola zverená do správy mestskej časti. Pozemky pod komunikáciou sú prevažne vo vlastníctve a priamej správe Hlavného mesta, časť je súkromná spol. Ravgama (vlastník Yosarie).“

Výtlk pri Hirošime v Ružinove
Obyvatelia sa pýtajú, či sa cesta pri Hirošime dočká rekonštrukcie. Foto: www.facebook.com

Dotyčná uviedla, že podobnú vec riešila aj v minulosti, konkrétne na prepojke Mlynské luhy – Exnárová. Vo veci prepojky bolo potrebné stretnutie s magistrátom, kde sa navrhol postup vysporiadania a zaradenia do majetku s vypracovaním určitých podkladov, pričom tieto podklady mala kompletne zabezpečiť mestská časť. V prípade prepojky bola schválená jednorazová investícia do opravy havarijného stavu. Martin Chren na záver dodal, že chce stretnutie s magistrátom po novom roku usporiadať s tým, že sa na stretnutí zúčastní niekto z vedenia mestskej časti za účelom nájdenia riešenia nielen pre cestu pri Hirošime, ale i pri podobných prípadoch. Z uvedeného vyplýva, že cesta sa rekonštrukcie najbližšiu dobu nedočká.

Najväčší výtlk volajú Veľká medvedica

Najväčší výtlk na ceste pri Hirošime sa dočkal novej prezývky. Autori zo stránky Zomri.online celú situáciu poňali svojsky. Po zapojení predstavivosti, sarkazmu a po inšpirácii astrológiou vznikla prezývka Veľká medvedica. Čo pripomína výtlk na fotografii vám?

Výtlk pri Hirošime v Ružinove

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk