Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestny úrad, Ružinov
ilustračné: maps.google.sk
17. októbra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V Ružinove budú poslanci rozhodovať o miestnom poplatku za rozvoj, mestská časť s ním nesúhlasí

Ružinovskí miestni poslanci budú na utorkovom zastupiteľstva rozhodovať o návrhu všeobecne záväzného nariadenia (VZN) hlavného mesta Bratislavy o miestnom poplatku za rozvoj.

Mestská časť navrhuje prijať uznesenie, v ktorom nesúhlasí s mestským návrhom VZN o miestnom poplatku za rozvoj. Uvádza sa to v materiáli na zasadnutie ružinovského zastupiteľstva, ktoré sa začína v utorok 18. októbra o 14. hodine na miestnom úrade na Mierovej 21 v Ružinove.

Od 1. novembra 2016 bude na Slovensku platiť zákon o miestnom poplatku za rozvoj. Platiť ho bude fyzická alebo právnická osoba, ktorej ako stavebníkovi vydali stavebné povolenie. Vo všeobecne záväznom nariadení magistrát mesta Bratislavy navrhuje poplatok 35 eur na každý štvorcový meter stavby. V návrhu je tiež informácia, že správu poplatku za rozvoj vykonáva magistrát ako jeho správca. Mestské časti však požadujú, aby práve ony vykonávali správu tohto miestneho poplatku, a to preto, že najlepšie poznajú miestne pomery, upozorňuje mestská časť Ružinov. Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) by malo byť platné od 1. januára budúceho roka, schváliť ho musí ešte bratislavské mestské zastupiteľstvo.

Vzhľadom na termín doručenia listu primátora s návrhom VZN, 4. októbra, a lehotu na oznámenie stanoviska miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Ružinov primátorovi, nepredložili materiál na rokovanie miestnej rady. Návrh VZN tak predkladajú priamo na rokovanie miestneho zastupiteľstva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X