V Ružinove otvorili bezplatnú spotrebiteľskú poradňu, otvorená je dvakrát do týždňa

počítač, vzdelávanie
ilustračné: pixabay.com

V bezplatnej poradni sa môžu Ružinovčania poradiť o spotrebiteľských otázkach, poradňa pomáha riešiť problémy mimosúdne a v prípade, ak sa s predajcom nedohodnú, ľudí zastupuje aj v súdnych konaniach.

So spotrebiteľskými problémami obyvateľom Ružinova pomôžu v bezplatnej spotrebiteľskej poradni. Obyvatelia ju nájdu v priestoroch Miestneho úradu Ružinov na Mierovej 21, poradňa je otvorená každý utorok od 14. do 16. hodiny a vo štvrtok od 15. do 17. hodiny. Informovala o tom hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová.

Do spotrebiteľskej poradne je pred návštevou dobré vopred zavolať a informovať sa o svojom probléme. „Uvítame, ak nám Ružinovčania vopred zavolajú a poinformujú sa o svojom probléme. Vieme im takto ušetriť cestu už len tým, že im povieme, aké dokumenty si majú so sebou priniesť, napríklad kópiu kúpnej zmluvy,“ hovorí riaditeľ Spotrebiteľského Centra Miroslav Antoňak. Telefónne číslo do bezplatnej spotrebiteľskej poradne je 02/21 02 59 60.

Spotrebiteľská poradňa vznikla na základe častých otázok ľudí, ktorí sa so svojimi spotrebiteľskými problémami obracali na miestny úrad. „Na vlaňajšom Dni seniorov, ktorý každoročne organizujeme, sme takúto službu po prvýkrát v rámci panelových diskusií vyskúšali a mala veľký úspech. To bol aj dôvod, prečo sme spolu so Spotrebiteľským Centrom do takéhoto projektu išli,“ priblížil zrod novej poradne starosta Ružinova Dušan Pekár.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk