Ružinovská galéria bude hostiť výstavu obrazov Dušana Sekelu

Sekela ruzinov galeria vystava dielo.jpg
Zdroj: Cultus Ružinov

V Ružinovkej galérií sa predstaví Dušan Sekela so svojou tvorbou.

Mestská časť a Cultus Ružinov pozývajú milovníkov umenia na vernisáž a následnú výstavu obrazov Dušana Sekelu do Ružinovskej galérie. Výstavu otvorí kurátorka Mária Horváthová a to v utorok 4. júna o 18.00 hod. Výstava obrazov potrvá do 9. septembra.

Dušan Sekela žije v Bratislave a venuje sa komornej maľbe, objektu, inštaláciám i pedagogickej činnosti. Má bohatý výstavný program na domácej i zahraničnej scéne a spolupodieľa sa i na organizovaní výstavných aktivít Spoločnosti voľných výtvarných umelcov Slovenskej výtvarnej únie.

Umelec sa orientuje na koloristické a dekoratívne kvality maľby so snahou o harmóniu, ilúziu priestorovej slobody a neobmedzenosti. Jeho štýl je priestorovo prezentovaný a vychádza z princípov geometrickej abstrakcie. Divák by mal vnímať z jeho diel pohyb, život, či akúsi erupciu svetelných i farebných lúčov, ako prienik tvarov či magický pohyb vesmírnych telies.

Dušan Sekela stavia účinok svojich kompozícií na dynamickom maliarskom geste, žiarivej farebnosti, uplatňovaní fenoménu svetla a pohybu v štruktúre obrazovej plochy. Mnohé z jeho diel nadobúdajú priestorové trojdimenziálne podoby pomaľovaných plytkých ihlanov, kužeľov, sférických trojuholníkov, zachovávajúc si však vždy status závesného obrazu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk