Ružinovská umelkyňa Emília Hodasová prichádza s výstavou svojich diel Obrazy a artprotisy

Hodasova diela clanok titulka.jpg
Foto: Cultus Ružinov

Mestská časť Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na vernisáž obrazov Emílie Hodasovej do Ružinovskej galérie, ktorá bude sídliť v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov.

Výstavu otvorí kurátorka Mária Horváthová s názvom Obrazy a artprotisy a to v utorok, 5. februára o 18.00 hod. a potrvá do 8. apríla.

Ružinovská výtvarníčka Emília Hodasová sa venuje maľbe, artprotisu i textilnej koláží, no autorská paličkovaná čipka zostáva v jej tvorbe stále prítomná. Autorka totiž do svojich textílií i obrazov vkladá i vlepuje fragmenty i súvislejšie kompozície z čipky, čím vnáša do svojich diel poetiku a krehkosť.

Ťažisko jej tvorby predstavuje komorná maľba, ktorá jej umožňuje naplno uplatniť svoju kreativitu i naturel. Maľuje snivé krajiny s kŕdľami vtákov a rozviatymi konármi stromov, krehké portréty s jemnými profilmi žien v tajomných klobúkoch, prchavé okamihy života, čarovný svet detí, hudobné motívy, éterické tanečnice i humorné príbehy z ulice.

Svoj poeticko-realistický pohľad na okolitý svet pretkáva prvkami fantázie, predstáv a spomienok. Kontrast jemných farebných tónov, ale i tlmenej zemitej palety a bielej krehkej čipky, ktorú autorka vkladá a vrství vo forme detailov či centrálneho motívu, umocňuje poeticko-lyrickú atmosféru jej diel a vtláča im pečať tajomnosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk