Ružinovské chodníky a cesty prešli obnovou. Výmena povrchov stála viac ako 400-tisíc eur

oprava cesty, Ružinov
ruzinov.sk

V Ružinove v tomto roku vymenili asfaltový povrch na Krasinského ulici i na cestách na Astrovej, Pažítkovej, Liptovskej a Oravskej ulici, kde upravili aj parkovacie miesta. Nový povrch dostali aj chodníky na Ostredkovej, Drieňovej, v okolí Bioparku, na Bachovej a Liptovskej ulici.

Mestská časť Ružinov tento rok opravila cesty a chodníky za viac ako 400-tisíc eur. Nový asfaltový povrch dostalo päť ciest a päť chodníkov v správe mestskej časti. Mestská časť získala od Bratislavského samosprávneho kraja dotáciu takmer 35-tisíc eur, ktorú použila na opravu najviac zničenej cesty na Krasinského ulici. Informovala o tom hovorkyňa Ružinova Miroslava Plesníková.

V Ružinove v tomto roku vymenili asfaltový povrch aj na cestách na Astrovej, Pažítkovej, Liptovskej a Oravskej ulici, kde upravili aj parkovacie miesta. Nový povrch dostali aj chodníky na Ostredkovej, Drieňovej, v okolí Bioparku, na Bachovej a Liptovskej ulici. Opravy posledného úseky cesty skončili len pred pár dňami, dodala Plesníková.

Za uplynulých päť rokov v Ružinove vymenili povrch na 32 cestách a 17 chodníkoch, opravy vyšli na viac ako milión eur. Opravy ciest financovala mestská časť zo svojho rozpočtu, prispeli súkromné firmy a Ružinov uspel aj so žiadosťou o dotáciu od Bratislavského samosprávneho kraja. Mestská časť opravovala cesty III. a IV. triedy, ktoré má vo svojej správe, o cestné ťahy I. a II. triedy sa stará bratislavský magistrát.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk