Ružinovské deti dostali kolobežky, na dopravnom ihrisku sa učia základy cestnej premávky

kolobežky, deti
BSK

Na účely dopravnej výchovy získala ZŠ Pavla Marcelyho v Ružinove 52 kolobežiek. Žiaci sa tak na dopravnom ihrisku učia základom cestnej premávky a najmä bezpečnosti na cestách.

„Projekt Bezpečná kolobežka podporil Bratislavský samosprávny kraj dotáciou vo výške dvetisíc eur a škola z nej zakúpila kolobežky,“ povedal Peter Húska z Bratislavského samosprávneho kraja.

Cieľom projektu Bezpečná kolobežka je zvyšovanie bezpečnosti žiakov základných škôl v premávke na pozemných komunikáciách. Kolobežky využívajú najmä žiaci štvrtého ročníka v rámci dopravnej výchovy na blízkom dopravnom ihrisku. Projekt školy zapadá do štátom schválenej Stratégie zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky v Slovenskej republike v rokoch 2011 až 2020 na úrovni vzdelávania v časti Skvalitňovanie a rozširovanie dopravnej výchovy v materských školách a v základných školách.

Škola Pavla Marcelyho bola aj druhou najúspešnejšou základnou školou v Bratislavskom kraji v projekte Európskeho týždňa mobility. Do športových aktivít dokázala zapojiť 854 ľudí. Od BSK tak získala dvetisíc eur na zakúpenie športových potrieb. Školu navštevuje 727 žiakov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk