Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
cestári, auto, posyp
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
22. apríla 2015 Správy Bratislava od BratislavaDen.skwww.bratislavskenoviny.sk © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o, SITA

Ružinovskému podniku hrozí konkurz

Hospodárenie Ružinovského podniku verejnoprospešných služieb bolo ku koncu minulého roka v červených číslach. Vedenie spoločnosti navrhlo Ružinovu niekoľko riešení, medzi inými i vyhlásenie konkurzu.

Nové vedenie zaviedlo kontrolné opatrenia, vďaka ktorým by malo dôjsť k zníženiu nákladov a zvýšeniu výnosov. Štyri návrhy riešenia poslal podnik mestskej časti, ktorá je v podniku akcionárom, začiatkom apríla. Ktoré z riešení (danie spoločnosti do dlhodobého prenájmu, založenie novej spoločnosti, vyhlásenie konkurzu, reštrukturalizácia) sa Ružinovu pozdáva najviac nie je známe.

„Chceme sa správať zodpovedne a rozhodli sme sa preto oprieť o odporúčanie, ktoré by bolo vo vypracovaní odbornej detailnej analýzy externej spoločnosti v ekonomicko-právnej oblasti,“ uviedol predseda predstavenstva Milan Sokol pre Bratislavské noviny.

Vedenie potrebuje čísla, aby sa mohlo rozhodnúť, ako postupovať ďalej. Milan Sokol tiež tvrdí, že v budúcnosti je spoločnosť schopná vyprodukovať zisk. Ku koncu minulého roka ale bola v strate 461-tisíc eur a záväzky voči veriteľom a štátnej správe boli vo výške zhruba 2,3 milióna eur.

Ak znalecký posudok potvrdí, že ružinovský podnik môže byť ziskový, potom sa za firmu oplatí bojovať. Ako prvých začne firma vyplácať malých veriteľov, neskôr prídu na rad veľkí veritelia, s ktorými by sa chceli dohodnúť na splátkových kalendároch.

Či sa teda predíde konkurzu sa dozvieme až o niekoľko mesiacov, keď budú k dispozícii všetky čísla. „Chceme mať istotu, že sme vyčerpali všetky možné riešenia a sú tu také, ktorými môžeme predísť konkurzu,“ dodal Sokol.

Ružinovský podnik verejnoprospešných služieb je zodpovedný za letnú a zimnú údržbu komunikácií III. a IV. triedy, údržbu zelene, správu a údržbu trhovísk a za vyprázdňovanie odpadových nádob.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X