Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Treenium1.jpg
Foto: www.treenium.sk
4. apríla 2017 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ružinovskí poslanci odmietajú navýšenie bytového komplexu Treenium

„Zelený domov, v ktorom ožijete“ nebude vyšší, ako sa rozhodlo v územnom rozhodnutí z roku 2007 a v stavebnom povolení z roku 2009. Mestskí poslanci s navýšením bytového komplexu Treenium nesúhlasia.

Ide o reakciu na predloženie nového projektu na posúdenie vplyvov na životné prostredie EIA. Mestská časť s ním nesúhlasí kvôli tomu, že výstavba by predstavovala neúmernú záťaž pre dané prostredie. Platné povolenie je vydané na deväťpodlažný objekt v tvare L, podľa nového návrhu by malo ísť o dva objekty, nižšia stavba by mala tri nadzemné podlažia a vyššia stavba až 19 nadzemných podlaží.

Poslanci mestského zastupiteľstva žiadali aj o zabezpečenie štátneho stavebného dohľadu na stavbe. V apríli ma stavebný dohľad preveriť, či stavebné práce prebiehajú podľa vydaného stavebného povolenia a podľa pôvodnej projektovej dokumentácie.

Keďže ide o unikátny projekt, investor jeho plánované navýšenie zdôvodňuje zvýšeným dopytom. Súčasťou každého bytu má byť živý strom, fasáda má byť lemovaná neopadavou zeleňou a majú tam byť umiestnené vysunutú záhrady. Na najvyššom poschodí by sa mala nachádzať terasa s oddychovou zónou, vodnými prvkami, detským ihriskom a, samozrejme, zeleňou.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X