Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vystavba_nuppu_ruzinov
ilustračné
18. mája 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Ružinovskí poslanci prijali Petíciu proti zahusťovaniu sídlisk v mestskej časti

Ružinovskí poslanci vo štvrtok prijali Petíciu proti zahusťovaniu sídlisk v Ružinove, ktorú inicioval a zozbieral bratislavský mestský poslanec za mestskú časť Ružinov Ján Buocik. Rozhodli o tom na zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Petíciu proti zahusťovaniu sídlisk v mestskej časti podporilo 4 950 Ružinovčanov, ktorí majú trvalý pobyt v tejto mestskej časti. Petíciou občania žiadali, aby mestská časť podala návrhy na začatie konaní o vydanie rozhodnutí o stavebných uzáverách na území všetkých sídlisk Ružinova a aby tak ochránila Ružinov pred stále pokračujúcim zahusťovaním novými stavbami.

Podľa Buocika starosta Ružinova a súčasne riaditeľ stavebného úradu Dušan Pekár petičný výbor informoval, že najvhodnejším spôsobom na dosiahnutie zámerov petície je podľa neho spracovať nový územný plán hlavného mesta. Na zasadnutí zastupiteľstva zároveň uviedol, že „chce na miestom úrade vytvoriť samostatný odbor územného plánovania a návrh potom predloží poslancom na miestne zastupiteľstvo“.

V Ružinove sa v súčasnosti spracováva deväť územných plánov zóny, tri najstaršie už od roku 2010: Štrkovecké jazero, Bajkalská – Drieňová, Bajkalská – roh, Cvernovka, Ostredky, Nivy – Palkovičova, Miletičová trhovisko, Pošeň – sever, Pošeň – juh. Na území Ružinova sú do dnešného dňa vyhlásené dve platné stavebné uzávery, a to v lokalite Ostredky a Bajkalská – roh, kde je právoplatné územné rozhodnutie o stavebnej uzávere z júla 2016.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X