Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestny urad ruzinov.jpg
Foto: ilustračné, www.google.sk
24. júna 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Ružinovskí poslanci schválili nový rozpočet na rok 2020, mestská časť tak príde o viac ako 2 milióny eur

V dôsledku pandémie mestská časť pristúpila k druhej zmene rozpočtu na rok 2020.

Ružinov príde v dôsledku koronakrízy o príjmy vo výške viac ako 2 milióny eur. Na zasadnutí miestneho zastupiteľstva schválili ružinovskí poslanci druhú zmenu rozpočtu na rok 2020.

Najvyšší pokles príjmov mestskej časti predstavuje zníženie dane z príjmov o 1,44 milióna eur a zníženie príjmov z detských jaslí a školských zariadení o 573-tisíc eur. Príjmy z dotácií a fondov predstavujú viac ako 4 milióny eur.

Rozpočet mestskej časti po druhej zmene predstavuje sumu 59 434 milióna eur, čo je navýšenie o 6,783 milióna eur.

Riešenie pandémie

Rozpočet Ružinova na rok 2020 bol schválený 4. februára, jeho prvá zmena bola prerokovaná a schválená v máji.

Materiál bol zameraný predovšetkým na riešenie situácie spojenej s pandémiou, zapojením finančných prostriedkov z rozpočtu mestskej časti.

Zmiernenie dopadov

Prognóza Inštitútu finančnej politiky z apríla 2020 hovorí o predpokladanom 8-percentnom poklese dane z príjmu fyzických osôb, avšak v tomto percentuálnom poklese sú zohľadnené legislatívne opatrenia na zmiernenie vplyvov krízy. Mestská časť upravuje daň z príjmu fyzických osôb až o 10 percent, v prípade pozitívneho vývoja tohoto daňového príjmu v ďalšej zmene rozpočtu bude táto skutočnosť zohľadnená,“ deklaruje Ružinov.

Mestská časť očakáva dotáciu z Integrovaného regionálneho operačného programu v sume 3 milióny eur na prestavbu základnej školy Medzilaborecká. Úver vo výške 2 milióny eur Ružinov plánuje zapojiť do prestavby základnej školy Ostredková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X