Ružinovskú nemocnicu čaká rekonštrukcia za desiatky miliónov eur. Bude modernejšia zvonku i zvnútra

Univerzitna nemocnica ruzinov modernizacia.jpg
Foto: ilustračné, www.unb.sk

Nemocnica má mať nový heliport, plánuje sa rozšírenie operačných sál, nové opláštenie budovy či komfortnejšie izby pre pacientov.

Univerzitnú nemocnicu Bratislava v Ružinove čaká rekonštrukcia. Na dnešnom brífingu to oznámila ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Ide o investíciu vo výške 80 mil. eur. Nemocnica má mať nový heliport, plánuje sa rozšírenie operačných sál, nové opláštenie budovy či komfortnejšie izby pre pacientov.

Tento týždeň by sme materiál o komplexnej rekonštrukcii Ružinova dali do medzirezortného pripomienkového konania a následne na vládu,“ povedala ministerka. Šéfka rezortu chce materiál predložiť na rokovanie vlády ešte pred letom. Rekonštrukcia sa má zrealizovať do piatich rokov s plánovaným začiatkom na konci roka 2019 alebo začiatkom roka 2020.

Projekt novej Univerzitnej nemocnice Bratislava je založený primárne na novovovybudovanej nemocnici na Rázsochách a na komplexne zrekonštruovanej nemocnici v Ružinove,“ informovala Kalavská. Počíta sa aj s využívaním ostatných existujúcich bratislavských nemocníc.

Nemocnicu budú rekonštruovať komplexne s cieľom dosiahnuť maximálnu energetickú úsporu

Heliport s monoblokom budú prepojené lávkou pre peších. „Zároveň bude heliport priamo spojený s komplexom operačných sál a vertikálne priamo prepojený na činnosť urgentného príjmu,“ vysvetlila ďalšie podrobnosti riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková. Investovať sa bude aj do urgentného príjmu. Ten je navrhovaný ako urgent 2. typu.

V rámci izieb pre pacientov plánujú zväčšiť plochu samotnej izby, dobudovanie samostatného sociálneho zariadenia na každej izbe a tiež vytvoriť viac nadštandardných izieb. Rekonštrukciou by sa malo zlepšiť aj pracovné prostredie pre zdravotníkov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk