FOTO: Ružinovský byt hrôzy: Žena žila v neuveriteľnej špine s viac ako 20 psami, strašná situácia trvala 10 rokov

Psiky ruzinov byt.jpg
Foto: Sloboda zvierat, www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Neuveriteľných 10 rokov trval tento strašný prípad zo Zimnej ulice v Ružinove.

Obyvatelia Zimnej ulice v Ružinove sa dočkajú pokoja. Tí si totiž nedokázali poradiť neuveriteľných 10 rokov s neprispôsobivou susedou. Informovala o tom stránka ostredky.sk prostredníctvom sociálnej siete.

Susedia z bytovky uvádzajú, že tento problém riešili celých 10 rokov, pričom posledných 5 bolo neúnosných. Už v roku 2016 sa objavil problém so zatekaním, ale aj otrasným smradom zo smetí, ktoré mala nechávať aj na balkóne. Úrady si ich mali „prehadzovať ako horúci zemiak“, uviedli v komentároch pod príspevkami.

V deň zásahu asistovala polícia poruchovej službe, keďže došlo k vytopeniu jedného z bytov.

Ostredky psiky 4.jpg
Foto: https://www.facebook.com/SlobodaZvierat.sk/posts/10159341360012042

Žena pravdepodobne trpela chorobným zhromažďovaním vecí, pretože jej byt bol miestami zaprataný odpadom a rôznymi vecami až po okná.

Ešte horšie však na celom prípade bolo to, že v byte chovala viac ako 20 psov, pričom s nimi nechodila na riadne prechádzky a zvieratá teda vykonávali všetky potreby vo vnútri bytu. Susedia vedeli, že žena má v byte psy, nemali však ani tušenia, koľko ich v skutočnosti je.

Sloboda zvierat uviedla, že v systéme nahlasovania neregistrujú žiaden prípad zo Zimnej ulice, až z 28. januára 2021, kedy na mieste zasahovali.

Ostredky psiky 3.jpg
Foto: https://www.facebook.com/SlobodaZvierat.sk/posts/10159341360012042

Sloboda zvierat k prípadu informovala: „V byte v bratislavskom Ružinove sa našli (psy, pozn. redakcie) v metrovej vrstve fekálií a špiny.

Ako pre portál Nový čas uviedla predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová: „Kolegovia s pomocou hasičov odtiaľ vytiahli 25 psov. Všetky skončili v útulku. Kŕmené pravdepodobne boli, ale vyšetrenia ukazujú, že majú neliečené kožné ochorenia, sú absolútne nesocializované, neboli venčené.

Ostredky psiky 2.jpg
Foto: https://www.facebook.com/SlobodaZvierat.sk/posts/10159341360012042

Slobode zvierat na mieste pomáhali hasiči aj príslušníci Policajného zboru Bratislava. Psíky skončili v starostlivosti Slobody zvierat a po ošetrení budú ponúknuté na adopciu.

Zvieratká trpia okrem kožných ochorení aj infekciami uší a očí, a tiež boli veľmi zablšené. Hneď po príchode na veterinu boli psíky podľa slov Slobody zvierat začipované a aplikovali im prípravky na zbavenie vnútorných aj vonkajších parazitov. Taktiež budú vakcinované.

Ostredky psiky 1.jpg
Foto: https://www.facebook.com/SlobodaZvierat.sk/posts/10159341360012042

Výjazdár Braňo, ktorý za roky v Slobode Zvierat zažil už kadečo, na takýto extrémny prípad nepamätá. Na prevoz psíkov do útulku si musel zavolať posily. V byte sa pri ich odchyte doslova brodili,“ popísala situáciu Sloboda zvierat.

UPOZORNENIE: Fotografie nie sú vhodné pre slabšie povahy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk