Ružinovský folklórny festival 2019 opäť privíta pestrú paletu ľudových piesní a tancov zo Slovenska i zo sveta

ružinovský folklórny festival.jpg
Foto: MČ Ružinov

Dom kultúry Ružinov rozozvučia tradičné folklórne skupiny, prinesú pestrú paletu ľudových kultúr.

Domáci i zahraničný folklór predstaví Ružinovský folklórny festival 2019, ktorý sa uskutoční 16. novembra od 14.00 hod. v Dome kultúry Ružinov. Otvorenie festivalu bude patriť najstaršiemu detskému súboru v Ružinove DFS Trávniček so svojím vystúpením Čriepky z Liptova.

V programe sú taktiež zahrnuté súbory ako FS Karpaty – Svadba z Važca a FS Devín – Cesta po regiónoch Slovenska, Komorný folklórny súbor Szőttes s programom Mimo kruhu / Körön kívül. Taktiež na Ružinovský festival prídu predstaviť svoj etno muzikál Anička a Janíčko Slováci žijúci v Srbsku. Muzikál je zaujímavý tým, že kombinuje ľudovú tradíciu s moderným tancom a hudbou z rozličných miest Vojvodiny.

Výstava aj ukážky

Ružinovský folklórny festival už dávno prerástol svojim významom hranice našej mestskej časti a aj vďaka dlhoročným partnerstvám so Slovákmi v Srbsku a Maďarsku ukazuje, že folklór nám má stále čo povedať,“ povedal starosta Ružinova Martin Chren.

Folklór predstaví aj výstava Slovenská krása fotografa Petra Brenkusa s názvom Tichá krása, ktorá je plná autentických krojov z tradičných regiónov Slovenska a Vojvodiny. Návštevníci sa tiež môžu tešiť na bohatý sprievodný program, vďaka ktorému budú mať možnosť ochutnať tradičné jedlá, pozrieť si ukážku remesiel či nakúpiť si tradičné výrobky.

Organizátormi Ružinovského folklórneho festivalu sú Ružinov a CULTUS Ružinov. Festival podporil Bratislavský samosprávny kraj a YIT.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk