Ružinovský folklórny festival ponúkne aj maorské tance z Nového Zélandu

Maori pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Maorské spevy a tance, koncert Jany Orlickej v sprievode Diabolských huslí Jána Berkyho Mrenicu, tanečný workshop ľudových tancov, ochutnávky domácich špecialít, predaj remeselných výrobkov či degustáciu vín ponúkne Ružinovský folklórny festival v bratislavskej mestskej časti Ružinov už nadchádzajúci víkend.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová, podujatie sa začne v sobotu 28. októbra od 14. hodiny v Dome kultúry Ružinov.

Festival aj tento rok predstaví návštevníkom krásy slovenského a zahraničného folklóru v podobe vystúpení napríklad tanečnej skupiny Čarovné mini ostrôžky, detského folklórneho súboru Kremienok a Trávniček ako aj folklórneho súboru Studienka a Karpaty. Zaujímavým bude určite vystúpenie skupiny Whakaari Rotorua z Nového Zélandu, ktorá predstaví domorodé maorské spevy a tance či kultúru pôvodných obyvateľov a zahrá na maorských ľudových nástrojoch. Festival vyvrcholí koncertom Jany Orlickej v sprievode Diabolských huslí Jána Berkyho Mrenicu o 19. hodine.

Okrem vystúpení bude na podujatí aj sprievodný program, v rámci ktorého sú pre ľudí pripravené ochutnávky domácich špecialít, tanečný workshop ľudových tancov, kurz varenia starých mám, výroba a predaj remeselných výrobkov či degustácia vín. Vstup na festival bude zadarmo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk