Ružinovský podnik VPS údajne čelí krachu, obviňujú z toho starostu

Ruzinovsky podnik vps .jpg

Martin Chren, ktorý kandiduje proti súčasnému starostovi Ružinova Dušanovi Pekárovi, ho obviňuje z toho, že dotlačil Ružinovský podnik verejno-prospešných služieb (VPS) do konkurzu.

Na sociálnej sieti sa Martin Chren vyjadril, „nepíše sa mi to ľahko, ale sú veci, ktoré si nikto iný v Ružinove netrúfne nahlas povedať. Starosta Dušan Pekár sa rozhodol pre bezprecedentný krok – dotlačiť Ružinovský podnik – VPS do konkurzu. To, že odmieta preplatiť faktúry za kosenie je len vrcholom ľadovca. Konkurzom chce len zakryť vlastnú neschopnosť, vyjadrenie nedôvery od poslancov a hlavne stopy po rozkrádaní VPS v minulom volebnom období. V čase, keď bol Pekár predsedom dozornej rady a jediným akcionárom, totiž z VPS vytunelovali až 2,8 milióna eur!“

Predstavenstvo Ružinovského podniku VPS poslalo v tejto súvislosti starostovi Pekárovi otvorený list, ktorý nájdete TU.

Vrcholom má byť zlyhávajúce kosenie

„Áno, kosenie v Ružinove tento rok totálne zlyhalo, vieme to všetci. Dôvod bol jediný, priznal ho aj úrad a je verejne známy: starosta Pekár zaspal a objednávku na kosenie poslal do VPS o takmer dva týždne neskôr ako po iné roky. V kombinácii s rekordne teplým počasím tráva rýchlo vyrástla, kosiť vysokú trávu sa nestíhalo a skoro dva mesiace bol Ružinov ako džungľa,“ napísal Chren.

Podľa Chrena sa kosenie kvôli tomuto konaniu predražilo o viac ako 100-tisíc eur. „Ľudia si sťažovali, kde sa dalo a starosta rozhodol, že treba situáciu riešiť. Znamenalo to obrovské množstvo nadčasov zamestnancov a VPS musela najať na práce aj externé firmy. Kosenie v Ružinove sa tak tento rok predražilo o 101-tisíc eur. Po tomto všetkom, namiesto aby ho hanba fackovala, sa Dušan Pekár rozhodol pre útok, ktorý nemá s korektnou politikou a zodpovedným manažovaním už vôbec nič spoločné: rozhodol sa zvýšené náklady na kosenie nepreplatiť, zasadiť Ružinovskému podniku poslednú ranu a poslať ho tým do krachu,“ uviedol.

Reakcia starostu

Dušan Pekár ešte koncom júla reagoval na otvorený list: „Ešte v júni sa vedenie VPS na miestom zastupiteľstve chválilo minuloročným rekordným ziskom v histórii VPS-ky, takmer 1,8 milióna eur. Dnes, po uplynutí 7 mesiacov roku 2018, uvažujú nad podaním návrhu na vyhlásenie konkurzu spoločnosti. Situáciu neodkladne riešim, budem informovať poslancov, aby zaujali zásadné stanovisko k tejto situácii. Je neprípustné, aby toto vedenie VPS ďalej pokračovalo. Už v júni som ich chcel odvolať, ale poslanci o mojom návrhu odmietli hlasovať.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk