Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ruzinovsky podnik vps .jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
9. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Ružinovský podnik VPS údajne čelí krachu, obviňujú z toho starostu

Martin Chren, ktorý kandiduje proti súčasnému starostovi Ružinova Dušanovi Pekárovi, ho obviňuje z toho, že dotlačil Ružinovský podnik verejno-prospešných služieb (VPS) do konkurzu.

Na sociálnej sieti sa Martin Chren vyjadril, „nepíše sa mi to ľahko, ale sú veci, ktoré si nikto iný v Ružinove netrúfne nahlas povedať. Starosta Dušan Pekár sa rozhodol pre bezprecedentný krok – dotlačiť Ružinovský podnik – VPS do konkurzu. To, že odmieta preplatiť faktúry za kosenie je len vrcholom ľadovca. Konkurzom chce len zakryť vlastnú neschopnosť, vyjadrenie nedôvery od poslancov a hlavne stopy po rozkrádaní VPS v minulom volebnom období. V čase, keď bol Pekár predsedom dozornej rady a jediným akcionárom, totiž z VPS vytunelovali až 2,8 milióna eur!“

Predstavenstvo Ružinovského podniku VPS poslalo v tejto súvislosti starostovi Pekárovi otvorený list, ktorý nájdete TU.

Vrcholom má byť zlyhávajúce kosenie

„Áno, kosenie v Ružinove tento rok totálne zlyhalo, vieme to všetci. Dôvod bol jediný, priznal ho aj úrad a je verejne známy: starosta Pekár zaspal a objednávku na kosenie poslal do VPS o takmer dva týždne neskôr ako po iné roky. V kombinácii s rekordne teplým počasím tráva rýchlo vyrástla, kosiť vysokú trávu sa nestíhalo a skoro dva mesiace bol Ružinov ako džungľa,“ napísal Chren.

Podľa Chrena sa kosenie kvôli tomuto konaniu predražilo o viac ako 100-tisíc eur. „Ľudia si sťažovali, kde sa dalo a starosta rozhodol, že treba situáciu riešiť. Znamenalo to obrovské množstvo nadčasov zamestnancov a VPS musela najať na práce aj externé firmy. Kosenie v Ružinove sa tak tento rok predražilo o 101-tisíc eur. Po tomto všetkom, namiesto aby ho hanba fackovala, sa Dušan Pekár rozhodol pre útok, ktorý nemá s korektnou politikou a zodpovedným manažovaním už vôbec nič spoločné: rozhodol sa zvýšené náklady na kosenie nepreplatiť, zasadiť Ružinovskému podniku poslednú ranu a poslať ho tým do krachu,“ uviedol.

Reakcia starostu

Dušan Pekár ešte koncom júla reagoval na otvorený list: „Ešte v júni sa vedenie VPS na miestom zastupiteľstve chválilo minuloročným rekordným ziskom v histórii VPS-ky, takmer 1,8 milióna eur. Dnes, po uplynutí 7 mesiacov roku 2018, uvažujú nad podaním návrhu na vyhlásenie konkurzu spoločnosti. Situáciu neodkladne riešim, budem informovať poslancov, aby zaujali zásadné stanovisko k tejto situácii. Je neprípustné, aby toto vedenie VPS ďalej pokračovalo. Už v júni som ich chcel odvolať, ale poslanci o mojom návrhu odmietli hlasovať.“

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X