Ružinovský retro majáles pobaví deti i dospelých

Ružžinovský retro majáles
SITA

V sobotu 5. mája pozývajú mestská časť Ružinov a Cultus Ružinov všetkých Ružinovčanov na tretí ročník Ružinovského retro majálesu, ktorý do Parku Andreja Hlinku opäť prinesie atmosféru obdobia plného tranzistorov, džínsov, laskoniek a romantických hitov.

Program otvorí od 10. hodiny retro súťaž pre deti plná disciplín ako skákanie vo vreci, tvorivé dielne, detské dopravné ihrisko či retro spoločenské hry. Organizátori sa spolu s deťmi a ich rodičmi pokúsia vytvoriť prvý slovenský rekord, a to v počte čo najviac ľudí kresliacich kriedou počas 30 min. Poobede sa návštevníci môžu tešiť na súťaž o najštýlovejší retro kostým o skvelé ceny a retro stánky s občerstvením.

Májový sprievod otvoria Ružinovskí hasiči, FS Devín, DFS Trávniček a Dychová hudba Spojár, po ktorom bude nasledovať ľudová tradícia stavania mája.

Hudobný program

Podvečer majálesu sa Ružinovčania môžu tešiť na koncert legendárnej súrodeneckej dvojice Júlie a Petra Hečkovcov, ktorí v 80. rokoch valcovali hitparády hitmi ako Taliansky muzikál, Maturitné tablo a Mesto snov, či na slovenskú kapelu Zenit známu skladbami ako Milujem, Pigi čaj alebo Keď ťa nechá dievča.

Vlnu dobrej zábavy so svojou pozitívnou energiou naladí retro piesňami československá popová skupina Maxim Turbulenc a to nielen s ich originálnym hitom Jede jede mašinka. Ružinovský retro majáles vyvrcholí koncertom prvej romantickej chlapčenskej skupiny v Česku Lunetic, ktorá sa po prvýkrát v roku 1998 objavila na pódiách vo svojich bielych oblekoch so skladbou Máma, Only You, Dotyky či Chtěl bych tě líbat.

Počas trvania majálesu bude možnosť bezplatného parkovania medzi 9. a 23. hodinou pred Ružinovskou poliklinikou.

Retro majales.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk