Na Ružinovských hodoch vystúpia hviezdy slovenskej popmusic

hody
ilustračné: SITA

Víkend plný hudby, jedla, športu a dobrej nálady môžu prežiť účastníci Ružinovských hodových slávností od 22. do 24. septembra v Parku Andreja Hlinku a pred Domom kultúry Ružinov.

Ružinovské hodové slávnosti otvorí gospelový koncert troch speváckych div z USA – Sister Soul, ktoré rozozvučia o 19. hodine Kostol sv. Vincenta de Paul.

Sobotný program Ružinovských hodov bude pokračovať v Parku Andreja Hlinku slávnostným otvorením starostom Ružinova Dušanom Pekárom a zástupcami partnerských miest Ružinova zo Znojma (ČR), Umagu (HR) a Tapolca (HU). Nadšencov cyklistiky čaká 10. ročník Ružinovskej hodovej cykločasovky so štartom o 13. hodine na Ružinovskej ulici.

Pre návštevníkov je prichystaná hudobná nádielka vystúpení, o ktorú sa postarajú zoskupenia partnerských miest – Jazz Hunters zo Znojma, Gold Orleans z Tapolca a Blue Dream z Umagu. Nasledovať bude koncert skupiny Gipsy Čáve, folkovej country skupiny Nezmaři či kapely Lojzo. Vrcholom večera bude koncert legendy slovenskej pop-music Richarda Müllera.

Pred DK Ružinov je pre návštevníkov pripravený retro koncert kapely Zenit, kolotoče a hodová diskotéka. Počas programu bude v sobotu v poobedňajších hodinách súbežne v Parku A. Hlinku prebiehať aj obľúbený Rodinný trh Ružinovčanov, ktorý prinesie možnosť predať či nakúpiť rôzne športové či domáce potreby a oblečenie.

Nedeľný program začne slávnostnou hodovou sv. omšou v Kostole sv. Vincenta de Paul o 11. hodine. Po nej si prídu na svoje priaznivci športu na FitCamp Challenge Day – crossfitovej súťaži vo Fitcampe i na IV. ročníku futbalového zápasu s názvom Ružinovská jedenástka od 12.30 hod. v areáli FK Inter Bratislava.

Starosta Ružinova spolu so zástupcami cirkví pôsobiacich v mestskej časti otvoria o 15. hodine v Parku Andreja Hlinku kultúrny program. Pred DK Ružinov je pre návštevníkov pripravený koncert ľudovej hudby Fidlikanti, kolotoče a hodová diskotéka.

Na hlavnom pódiu sa divákom predstavia talentovaní žiaci zo SZUŠ Prokofievova, DFS Trávniček a Prvosienka, ako aj FS Karpaty. Následne sa návštevníci hodov môžu tešiť na unplugged akustický koncert frontmana kapely Iné Kafe Vratka Rohoňa. Nejedného fanúšika určite postavia na nohy tie najlepšie tanečné ska piesne v podaní skupiny Polemic. Záver Ružinovských hodových slávností bude patriť kapele No Name.

Ruzinovske hody.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk