Ryanair pre štrajk pilotov zrušil v piatok let zo Charleroi do Bratislavy a späť

lietadlo Ryanair
Foto: ilustračné, SITA

Letecká spoločnosť Ryanair pre štrajk pilotov zrušila v piatok 10. augusta plánovaný let z Bruselu – Charleroi do Bratislavy s príletom o 12.25 hod. a odletom späť o 12.50 hod. Potvrdila to hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková.

„Všetky ostatné lety sú zatiaľ plánované včas podľa letového poriadku. Let Ryanairu z Bratislavy do Dublinu je vybavovaný z bratislavskej základne Ryanairu a je naplánovaný včas,“ uviedla Ševčíková.

Letecké spojenie Ryanairu medzi Bratislavou a Charleroi funguje štyrikrát týždenne v pondelok, stredu, piatok a nedeľu. Linka na trase Bratislava – Dublin je v prevádzke denne so siedmimi letmi v týždni.

Bratislavské letisko plánovalo vo štvrtok vybaviť 55 odletov a príletov pravidelných a charterových liniek, v piatok 10. augusta je plánovaných 84 letov a v sobotu 11. augusta spolu 65 príletov a odletov. „Počas letného letového poriadku môžu cestujúci využiť z Bratislavy spolu 49 pravidelných liniek do 45 destinácií v 23 krajinách. Medzi päť najvyužívanejších pravidelných liniek patria linky do Londýna, Dublinu, Milána, Moskvy a Skopje,“ priblížila Ševčíková.

24-hodinový štrajk

Piloti Ryanairu budú v piatok štrajkovať v Nemecku, Írsku, Švédsku a Belgicku. Odborová organizácia nemeckých pilotov Vereinigung Cockpit v stredu informovala, že vyzvala pilotov, aby prerušili prácu na 24 hodín od piatka od 3.01 hod. do soboty do 2.59 hod. Zástupcovia pilotov na tlačovej konferencii na medzinárodnom letisku vo Frankfurte uviedli, že chcú pracovné zmluvy s porovnateľnými podmienkami, aké majú konkurenti Ryanairu.

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair už skôr oznámila, že v piatok ruší 146 letov. Podľa írskej rozhlasovej a televíznej spoločnosti RTÉ sa štrajk nemeckých pilotov dotkne všetkých letov z Nemecka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk