Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kuchajda
Foto: ilustračné, SITA
25. apríla 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Rybársky zväz vyhlásil zákaz lovu rýb v revíri Štrkovisko Kuchajda, dôvodom sú choré a uhynuté ryby

V Kuchajde sa objavili uhynuté ryby a Slovenský rybársky zväz informoval, že to súvisí s ich ochorením.

Rybársky zväz zistil v Kuchajde výskyt ochorenia rýb sprevádzaného ich úhynom. Práve z tohto dôvodu vyhlásil v tomto revíri absolútny zákaz lovu rýb, pričom zákaz trvá až do odvolania. Slovenský rybársky zväz Miestna organizácia Bratislava IV. vec rieši s veterinárom a ichtyológom a momentálne čakajú na výsledky rozborov, ktoré by mohli určiť príčiny úhynu.

Najčastejším dôvodom úhynu rýb býva aj takzvaná kondícia osádky, kedy neprežijú oslabené jedince. Pri nasádzaní rýb je vždy povolený úhyn, pretože sa počíta s tým, že nie všetky ryby sa úspešne aklimatizujú. Správcom rybárskeho revíru je Slovenský rybársky zväz Bratislava IV., ktorý pravidelne zabezpečuje čistenie brehov a zbieranie uhynutých rýb. Podľa informácii zo stránky Nového Mesta práve s týmto súvisí, že sa s prvým teplejším počasím na brehu Kuchajdy každoročne objavujú uhynuté ryby.

Správcom areálu Kuchajda je mestská časť. V areáli Kuchajdy sa nachádza aj prírodné kúpalisko, ktoré je zároveň rybárskym revírom. Tak ako každý rok, aj tentoraz budú pred otvorením kúpacej sezóny zabezpečené rozbory vody v zmysle platnej právnej legislatívy odborne spôsobilou akreditovanou firmou (Regionálny úrad verejného zdravotníctva, Úrad verejného zdravotníctva). Na základe výsledkov bude počas leta spustená oficiálna kúpacia sezóna. V priebehu sezóny sa taktiež voda kontroluje pravidelnými odbermi.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X