Rýchlosť prekročilo 2 145 vodičov, odhalila preventívna akcia

policajné hliadky
SITA

Polícia odhalila počas preventívnej dopravnej akcie Rýchlostný maratón 2 145 prípadov prekročenia povolenej rýchlosti. Úseky, na ktorých polícia kontrolovala dodržiavanie predpísanej rýchlosti im vo forme podnetov odporučili občania.

„Od verejnosti sme dostali 860 podnetov na 1 060 konkrétnych úsekov ciest,“ povedal viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel s tým, že 677 z navrhovaných úsekov polícia nakoniec skontrolovala. Polícia akciu vykonávala v rámci medzinárodnej akcie zameranej na kontrolu rýchlosti, na ktorej sa zúčastnilo ďalších 21 európskych štátov.

„V rámci Rýchlostného maratónu pripadli na jedného policajta dva zistené dopravné priestupky,“ povedal Ábel. Podľa neho sa tým Slovensko zaradilo medzi ostatnými štátmi na dobrú úroveň. V Nemecku napríklad podľa neho na jedného policajta pripadlo sedem zistených priestupkov a vo Fínsku šesť.

V rámci akcie policajti zdokumentovali 1 868 prípadov prekročenia rýchlosti v obci, 216 prípadov prekročenia rýchlosti mimo obce a 61 prípadov prekročenia na diaľniciach a rýchlostných cestách, 1 258 prípadov riešili v blokovom konaní.

Polícia v rámci preventívnej akcie odhalila aj „rekordérov“. Napríklad vodičovi v obci Zalužice namerali policajti rýchlosť 150 kilometrov za hodinu, čím prekročil povolenú rýchlosť o 100 kilometrov. V rámci akcie odhalili policajti aj päť vodičov pod vplyvom alkoholu.

„Je smutné, že ešte aj pri takto medializovanom podujatí sa nájdu jednotlivci, ktorí si sadnú za volant po požití alkoholu,“ konštatoval Ábel. Polícia podľa neho považuje akciu za úspešnú a podobnú chce zorganizovať ešte v tomto roku, prípadne začiatkom budúceho roku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk