Rýchlostný maratón podľa občanov: Policajti stoja tam, kde to naplánovali ľudia

policajt, hliadka, auto
ilustračné: SITA

Policajti dnes stoja s radarmi na úsekoch ciest, ktoré občania nahlásili ako problematické. Akcia, zameraná predovšetkým na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti, potrvá do šiestej hodiny ráno.

Do akcie Rýchlostný maratón sa mohol zapojiť každý, kto má prístup na web. „Cez webový portál polície môžu definovať rizikové miesta, kde vodiči bezohľadne prekračujú rýchlosť,“ povedal pre SME policajný viceprezident Ľubomír Ábel.

Keďže ide iba o preventívnu akciu, policajti nebudú pokutovať. Vodičov za prekročenie rýchlosti iba napomenú. Ak však pôjde o bezohľadnú jazdu, pokute sa nikto nevyhne.

„Napomenutie sa týka prekročení rýchlosti do 20 kilometrov za hodinu v obci a do 30 kilometrov za hodinu mimo obce,“ spresnil Ján Ignaták, riaditeľ odboru dopravnej polície policajného prezídia, pre SME.

Napĺňať heslo pomáhať a chrániť sa tak týmto spôsobom stane skutočnosťou. Polícii ide totiž najmä o to, aby ľudia zmenili názor na meranie rýchlosti. V týchto prípadoch nejde iba o vyberanie pokút, ale aj o naučenie sa opatrnosti a bezpečnej jazde. Podnety od občanov preto vítajú a aj sa podľa nich riadia.

Ako sa pre SME vyjadril Aidan Reid, prezident TIPSPOL-u, „chceme sa dostať do hláv vodičov, nie do ich peňaženiek.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk