S 2,5 promile spôsobil nehodu a ušiel. Policajti ho chytili, ako jazdí v protismere

Nehoda bratislava.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Táto situácia opäť zdôrazňuje nebezpečenstvo jazdy pod vplyvom alkoholu a nezodpovedného správania sa na cestách.

Dopravná polícia rieši prípad zrážky dvoch áut na Einsteinovej ulici. K nehode došlo v nedeľu 10. decembra pred 17.00 hod. Situácia však nabrala ešte závažnejší spád, keďže jeden z vodičov z miesta nehody ušiel. Počas rýchleho presunu na miesto incidentu však policajti pri zjazde z Panónskej ulice v smere na Lafranconi v protismernej časti cesty zaznamenali auto, ktoré zodpovedalo opisu páchateľa.

Policajná hliadka vozidlo zastavila a vodiča podrobila kontrole. Šlo o 21-ročného muža, ktorý bez váhania priznal, že spôsobil dopravnú nehodu na Einsteinovej ulici. V priebehu komunikácie s vodičom mali policajti podozrenie, že je pod vplyvom alkoholu, čo sa potvrdilo pri vykonaní dychovej skúšky. Výsledok 2,5 promile, čo zodpovedá hodnote 1,2 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, svedčí o ťažkej opitosti.

Nasledujúcimi krokmi bolo obmedzenie osobnej slobody vodiča a jeho eskortovanie na policajné oddelenie pre vykonanie ďalších potrebných úkonov. Muž bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Zo strany povereného policajta bolo v tejto súvislosti vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky voči 21-ročnému Borisovi K. z okresu Pezinok.

Táto situácia opäť zdôrazňuje nebezpečenstvo jazdy pod vplyvom alkoholu a nezodpovedného správania sa na cestách. Dopravná polícia vyzýva všetkých vodičov, aby si boli vedomí svojej zodpovednosti a nijakým spôsobom nepodcenili nebezpečenstvo jazdenia pod vplyvom alkoholu, ktoré ohrozuje životy všetkých účastníkov cestnej premávky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk