S blížiacim sa septembrom sa pracuje na ďalšom Burzoblšáku. Aké zmeny sa chystajú?

Burzoblšák na Bajkalskej
Tím Burzoblšák

Na prvom Burzoblšáku v septembri nájdete predovšetkým oblečenie ale aj handmade a homemade výrobky, bytové doplnky, knihy, platne a iné poklady.

Ďalšia sezóna Burzoblšákov, samozrejme, prináša aj určité zmeny v usporiadaní podujatia, keďže organizátori sa snažia akciu pre ľudí vyvíjať a zlepšovať. Presvedčiť sa o tom môžete osobne už 5. septembra od 8. hodiny na Bajkalskej 20 v Ružinove.

Burzoblšák ako podujatie prešlo počas uplynulých mesiacov mnohými zmenami. V rámci celkového konceptu Burzoblšáku kladú organizátori dôraz najmä na pomoc bratislavským detským domovom, ktorým oblečenie nosia.

Pokúšaj sa pomáhať aj začínajúcim výrobcom, ktorí môžu svoju tvorbu prezentovať v rámci Burzoblšáku bez toho, aby platili vysoké sumy za stoly, ako je to pri iných podobných podujatiach v Bratislave. Okrem oblečenia sa preto na Burzoblšáku ponúka aj handmade tovar či iné autentické výrobky.

Hlavným cieľom Burzoblšáku je recyklácia a znovuvyužitie starého a nepoužívaného oblečenia. Ide o vytvorenie tradície akéhosi „mini trhu“ a stretávania sa miestnych obyvateľov v Ružinove. Organizátorom podujatia nie je žiadna firma, Burzoblšák spravujú dvaja vysokoškoláci. Zastrešovanie a realizácia eventov ich baví a vedia si predstaviť robiť podobné aktivity aj v budúcnosti.

Okrem klasického Burzoblšáku, ktorého sa môže zúčastniť ako predajca každý, sa snažia skúšať aj ďalšie aktivity, ako napríklad rôzne edície tohto eventu. Takou bola aj Vintage edition v júni a na október pripravujú špeciálnu Car edition, o ktorej sa môžete dozvedieť viac aj prostredníctvom ich facebook page.

Piateho septembra a každú ďalšiu prvú sobotu v mesiaci sa spoločne o 8. hodine môžete stretnňť pred modrou bránou 1. súkromného gymnázia Bajkalská 20 v Ružinove a okrem klasického trhu tu na Vás bude čakať najmä pozitívna energia a dobrá nálada. Vstup pre návštevníkov je, samozrejme, voľný.

Ak chcete toto podujatie podporiť, navštívte webovú stránku www.burzoblsak.weebly.com a facebookovú stránku www.facebook.com/Burzoblšák, kde sa zároveň dozviete aj ďalšie info, alebo „ho“ followujte na Instagrame @burzoblsak.

plagát Burzoblšák

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk