S modernizáciou Vajnorskej a Ružinovskej električkovej radiály sa začne v závislosti od externých zdrojov

MHD, električka
Foto: ilustračné, SITA/BSK

V prípade Vajnorskej radiály pripravujú projektovú dokumentáciu na komplexnú modernizáciu.

Termín modernizácie Vajnorskej a Ružinovskej električkovej radiály v Bratislave bude závisieť od externých zdrojov. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Na oboch projektoch intenzívne pracujeme. Čo sa týka Ružinovskej radiály – prebieha územné konanie, paralelne pracujeme na finalizácií projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie,“ poznamenal s tým, že v závislosti od dostupnosti externých zdrojov financovania bude projekt pokračovať verejným obstarávaním realizácie.

V prípade Vajnorskej radiály pripravujú projektovú dokumentáciu na komplexnú modernizáciu na úseku Trnavské mýto – Zlaté piesky, vrátane odbočky na Stanicu Nové Mesto. „Vajnorská radiála sa má modernizovať v dĺžke zhruba 6,5 kilometra v úsekoch Trnavské mýto – Za kasárňou, Za kasárňou – Tomášikova, Tomášikova — Jurajov dvor, Jurajov dvor – obratisko Zlaté piesky a Zátišie – Železničná stanica Nové Mesto,“ priblížil primátor s tým, že cieľom je okrem iného aj zvýšenie priemernej traťovej rýchlosti či odhlučnenie trate.

Vyhlásenie územného konania na projekt Vajnorskej radiály očakávajú približne v prvom polroku 2023. „Samotný rozsah realizácie, ako aj časovanie tejto rozsiahlej modernizácie bude závisieť od dostupnosti externých zdrojov financovania,“ doplnil Vallo. Ako dodal, Dopravný podnik Bratislava zároveň pripravuje opravy koľajovej trate na Vajnorskej v úseku Kuchajda – Zlaté piesky do konca roka 2023 a úsek Kuchajda – Stanica Nové Mesto do júna 2024.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk