S novým školským rokom nastali zmeny v regionálnej doprave v kraji, tie vychádzajú zo štatistík

Arriva autobus preprava kraj.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Pre zlepšenie obslužnosti zavádzajú v Bratislavskom kraji dve nové regionálne linky.

S príchodom nového školského roka nastali zmeny v regionálnej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji. Ako informuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na svojom webe, zmeny sa týkajú liniek v regiónoch Pezinok, Senec a Šamorín.

V regióne Záhorie ostávajú cestovné poriadky bez zmeny. Podľa Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) aktuálne zmeny vychádzajú z dlhodobých štatistík o využívaní spojov, ale aj z požiadaviek cestujúcich a samospráv.

Pre zlepšenie obslužnosti zavádzajú dve nové linky. Jednou z nich je linka 711, ktorá má slúžiť žiakom a študentom v Bratislavskom kraji. Jazdiť bude počas pracovných dní školského roka medzi Bratislavou, Mostom pri Bratislave, Malinovom (aj Tri vody), Zálesím a Ivankou pri Dunaji. Linka je určená najmä pre dochádzanie žiakov do základnej školy na Železničnej a Žitavskej ulici.

Druhou novou bude linka 710 s konečnou zastávkou na Astronomickej ulici v Bratislave, kde je možný prestup na mestskú hromadnú dopravu (MHD). Linka má lepšie spojiť Vlky, Tomášov, Malinovo a Most pri Bratislave s hlavným mestom. Premávať bude dvakrát za hodinu v špičke a raz za dve hodiny v sedle, večer a počas voľných dní.

Niektoré linky regionálnej autobusovej dopravy v rámci zmien skrátia, či presmerujú, dlhodobo minimálne obsadené spoje zrušia. Vyťažené linky a smery posilnia. Vybrané linky budú končiť v prestupnom uzle Bratislava, Bajkalská, zastávka Bratislava, Astronomická sa stáva prestupným uzlom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk