S obnovou Karloveskej radiály zatiaľ nezačali, kedy začnú, nevedia

Vajanského nábrežie, električková trať
ilustračné: SITA

S obnovou Karloveskej radiály zatiaľ nezačali, práce však bratislavský magistrát naplánoval na tento rok. Termín začiatku stavebných prác stále nie je známy a nie je možné ho ani určiť.

Obnovu tejto radiály však mesto považuje za najväčšiu investíciu hlavného mesta v tomto roku. „Termín závisí od úspešného ukončenia verejného obstarávania a potrebného času na kvalitné uskutočnenie stavby. Proces verejného obstarávania má svoj legislatívny priebeh,“ uviedla hovorkyňa mesta Zuzana Onufer s tým, že od 22. januára tohto roka vyhodnocujú ponuky záujemcov na zhotoviteľa tejto stavby. Úsek električkovej trate sa začína od tunela pod Hradným vrchom a končí sa na križovatke ulíc Mikuláša Schneidera Trnavského s Hanulovou/Bagarovou ulicou.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal koncom minulého roka na otázku, či to mesto stihne do novembrových komunálnych volieb odpovedal, že takto nestojí otázka a hovoriť termíny by bolo nezodpovedné. „Nerobím to pre voľby. Urobiť to treba, lebo Bratislava to potrebuje,“ spomenul. Verejné obstarávanie sa skončí podpisom zmluvy. Potom chce mesto informovať o ďalších krokoch. Na otázku, či celý proces netrvá dlho, primátor povedal, že sa to nedá urobiť rýchlo a zdržujú to aj rokovania so zodpovednými orgánmi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk