S obnovou radiály v Karlovej Vsi by sa podľa mestskej časti malo začať v júli

Karloveska ulica maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk

Prvú etapu rekonštrukcie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály spustia v júli. Uvádza to mestská časť Karlova Ves na svojom webe, pričom sa odvoláva na projektovú dokumentáciu.

Mestská časť poukazuje na dokumentáciu, podľa ktorej by sa v prvej etape mali realizovať práce na obratisku električiek na konci Karlovej Vsi a výhybke pri tuneli. Celkovo by mali práce na rekonštrukcii a modernizácii trate podľa dokumentácie trvať 16 mesiacov. Práce na prvej etape by mali byť ukončené v septembri.

Mestská časť sa zaujíma o to, ako budú riešené obchádzkové trasy a náhradná hromadná doprava v čase výluky električkovej dopravy. Na tieto otázky, ako uvádza mestská časť na svojej stránke, z magistrátu odpovede nedostali. Rovnako magistrát dodnes verejnosti nepredstavil projekt rekonštrukcie tejto trate, hoci ho na to Karlova Ves niekoľkokrát vyzvala. Realizácia stavebných prác má podľa jej informácií prebiehať v štyroch etapách. Ako priblížila, počas prác v prvej a druhej etape bude zriadená dočasná koľajová spojka.

Magistrát však o tomto termíne netuší. Primátor Ivo Nesrovnal sa pre teraz.sk vyjadril, „netuším odkiaľ to pani starostka zobrala. Ja som ju niekoľkokrát vyzýval nech prestane šíriť takéto poplašné a falošné správy a zneisťovať ľudí.“ Podľa neho bratislavských starostov pravidelne informujú, v akom stave je tento projekt. Kedy sa rekonštrukcia električkovej radiály však stále neuviedol. Hlavné mesto je údajne pred koncom súťaže na zhotoviteľa rekonštrukcie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk