S opravou Hlavnej stanice zatiaľ nezačali, kedy práce spustia nevedno

Hlavná stanica, dopravné značenie, obnova
ilustračné: SITA

S opravou Hlavnej stanice v Bratislave stále nezačali, hoci sa na tom začiatkom júna dohodli primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s premiérom Petrom Pellegrinim. Vláda SR chce pomôcť hlavnému mestu Bratislave s revitalizáciou Hlavnej stanice. Urobiť to chcú v súvislosti s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, ktoré budú na Slovensku o rok.

Budova hlavnej stanice nie je majetkom mesta, vlastnia ju Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). „Všetky zmeny hlavnej stanice sú v kompetencii ŽSR, ktorá sa jej premenou zaoberá. Vedenie železníc pripravuje potrebné kroky a podklady, k ich uskutočneniu je však nevyhnutné aj dostatočné finančné krytie,“ uviedla začiatkom augusta hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.

Ako ďalej dodala, bližšie informácie poskytujú železnice. Tie však na otázky o oprave Hlavnej stanice doteraz neodpovedali. „Mesto tlačí na vládu, aby stanicu opravili, keďže jej súčasný stav je podľa primátora hanbou Bratislavy ako hlavného mesta SR. Zo spoločného stretnutia primátora s premiérom vzišiel prísľub, že premiér vyvinie iniciatívu a tlak na železnice, aby v tejto záležitosti urýchlene konali,“ spomenula hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Dve možnosti

Peter Pellegrini po júnovom stretnutí s primátorom Bratislavy novinárom povedal, že podľa neho existujú dve možnosti. Buď pristúpia k čiastkovej rekonštrukcii, aby stanica za krátky čas vyzerala lepšie a mala kvalitnejšie služby, druhou možnosťou je, aby sa štát zaoberal celkovou rekonštrukciou stanice. Premiér tiež zhrnul, že železničná stanica je hanbou a nechce, aby sa republika za jej stav pred hokejovými fanúšikmi zo sveta hanbila.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk