S výchovou psa poradia obyvateľom Bratislavy aj v poradni mestskej polície

Pes_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Zorientovať sa vo výchove psov i v povinnostiach ich vlastnenia pomôže majiteľom domácich miláčikov aj bratislavská mestská polícia. Radu majiteľom psov i tým, ktorí o kúpe psíka zatiaľ len uvažujú, poskytnú v bezplatnej poradni.

Mestská polícia tak chce viesť psičkárov k tomu, aby boli disciplinovaní. Úlohou majiteľov psov je nielen starať sa o svojich miláčikov, dodržiavať musia aj zákonné povinnosti vyplývajúce zo zákona či zo všeobecne záväzných nariadení platných na území Bratislavy. Informovala o tom hovorkyňa bratislavskej mestskej polície Ľubomíra Miklovičová.

Psičkárom v bezplatnej poradni pomôžu so základmi výchovy a výcviku psa. Záujemcovia sa tam môžu informovať aj o kŕmení psa, zoohygiene, ale aj ako psíka socializovať či ako funguje jeho nervová činnosť. „Tým, ktorí si ešte len chcú kúpiť psa, vysvetlíme nároky na starostlivosť o psa daného plemena,“ priblížila Miklovičová.

V poradni sa ľudia dozvedia aj aké povinnosti má majiteľ psa. V prípade záujmu sa môžu ľudia obrátiť na kynológa bratislavskej mestskej polície Františka Hrádeka na telefónnom čísle 0903 233 614, informuje Miklovičová.

Okrem radosti psík so sebou prináša aj viaceré povinnosti pre jeho majiteľa. Tie mu vyplývajú zo zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov i zo všeobecne záväzných nariadení platných na území Bratislavy. Za ich nedodržiavanie môže majiteľ psa dostať pokutu. Za porušenie zákona o niektorých podmienkach držania psa môžu mestskí policajti udeliť pokutu do 33 eur, mestská časť až do 165 eur. Mestská polícia na to upozorňuje na základe viacerých podnetov od občanov, ktorí sa sťažovali napríklad na to, že majitelia nemajú svojich psov na vôdzkach či nerešpektujú zákaz vstupu so psom.

Mestskí policajti upozorňujú, že v najbližšom čase plánujú vykonať kontroly zamerané práve na dodržiavanie nariadení pre psičkárov. V Bratislave platí, že na verejných priestranstvách musí byť pes na vôdzke. Psíky nesmú napríklad na detské ihriská, do pieskovísk, do areálu školských či predškolských zariadení, zdravotníckych zariadení či na športoviská. Psičkári sú tiež povinní po svojich psíkoch upratovať exkrementy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk