S výstrahami sa roztrhlo vrece, SHMÚ varuje pred vysokými teplotami aj naďalej

leto, teplo, horúčavy
Foto: ilustračné, SITA/AP

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred vysokými teplotami. Tie potrápia väčšinu územia Slovenska a horúčavám sa nevyhne ani Bratislava. 

Ako uvádza SHMÚ, v okrese Bratislava sa počas nedele 29. júla očakáva miestami dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 stupňov Celzia. Výstraha druhého stupňa platí v tento deň v čase od 14.00 do 17.00 h.

Rovnaká výstraha platí aj počas pondelka 30. júla, kedy budú teploty opäť dosahovať až 35 stupňov Celzia a občania majú byť v strehu najmä v čase od 14.00 do 17.00 h. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ upozorňuje SHMÚ.

Vysoké teploty budú pokračovať aj v posledný deň júlového mesiaca. Ako uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav, aj počas utorka 31. júla sa treba pripraviť na to, že ortuť teplomera môže vystúpiť až na 35 stupňov Celzia. V tento deň platí výstraha druhého stupňa v čase od 14.00 do 18.00 h.

„Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ uzatvárajú meteorológovia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk