Sad Janka Kráľa oživí rekonštrukcia bojov o Bratislavu zo 17. storočia

Rekonštrukcia barokovej bitky, Bitka o Bratislavu
Ilustračné: SITA

Dobové kostýmy, ukážka šermu a napínavé boje sú pripravené pre návštevníkov podujatia Bitka o Bratislavu. 

Milovníci histórie sa opäť môžu tešiť na ďalšiu skvelú akciu. Toto napínavé podujatie sa odohrá v Sade Janka Kráľa v sobotu 6. októbra. Kultúrno-historický festival sa bude konať v Bratislave už štvrtýkrát.

Hlavným bodom programu je rekonštrukcia vojenského stretu z prvej polovice 17. storočia. Celé podujatie je zasadené do prostredia historického Uhorska. Počas tohto ročníka čaká návštevníkov rekonštrukcia obliehania, ktoré sa odohralo pred bránami mesta v auguste 1621.

BRATISLAVA: Mobilizácia - ukážka bojov o Petržalku
Ilustračné: SITA

Festival sa začína o 10. hodine. Následne salva z diel ohlási sprístupnenie tábora pre verejnosť, dobové remeslá a občerstvenie. O 13. hodine bude prechádzať cez Staré Mesto dobový sprievod so sprievodom bubnov. O 15. hodine čakajú návštevníkov ukážky vojenských manévrov. Návštevníci sa môžu tešiť aj na ukážky výcviku pikanierov, mušketierov a iných bojových jednotiek. Samotná ukážka bitky sa uskutoční o 17. hodine.

Organizátorom tohto podujatia je skupina historického šermu Banderium, ktorá má na Slovensku 15-ročnú tradíciu. Zaoberá sa tvorbou scénických vystúpení, historických programov, vystupovaním na festivaloch, jarmokoch, hodoch a účinkovaním na medzinárodných rekonštrukciách historických bitiek doma aj v zahraničí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk