Samozber jahôd je v plnom prúde, chutné ovocie nájdete v okolí Bratislavy aj za hranicami

Jahodoviská 2024
Foto: Facebook/Dobrý ježko, Asparagus Veľké Leváre - koláž BratislavaDen.sk

Na niektorých miestach je možný okrem zberu jahôd aj zber hrachu. Kde sú tento rok najlacnejšie jahody?

Tesne pred blížiacim sa letom dostať v potravinách, supermarketoch a na tržniciach sezónne ovocie ako melóny, maliny či jahody. Niektorí ľudia preferujú samozber.

Jahody sú obľúbeným ovocím, ktoré sa každoročne na veľké jahodoviská vyberú zbierať stovky ľudí. Ak patríte k nim, v dnešnom článku vám prinášame tipy na jahodoviská blízko Bratislavy.

Samozber pri Veľkých Levároch

Bývate na Záhorí a milujete jahody? V tom prípade by ste nemali chýbať na jahodovisku pri Veľkých Levároch. Jahodové pole sa nachádza za Veľkými Levármi smerom na Moravský Svätý Ján po ľavej strane.

Jahody na vás čakajú denne od 7.00 hod. do 17.00 hod. Platba je možná len v hotovosti. Kilogram jahôd stojí 3,50 eur.

Jahodovisko Veľké Leváre
Foto: Facebook/Asparagus Veľké Leváre

Jahodovisko v Dunajskej Lužnej

Od pondelka 27. mája je otvorený samozber jahôd spolu s hrachom. Spoločnosť uvádza na svojom webe otváracie hodiny každý deň. Jahodovisko sa nachádza medzi Dunajskou Lužnou a Šamorínom.

Na samozbere je zakázané prekračovať riadky, fajčiť a priniesť si so sebou domáce zvieratá. Za kilogram jahôd zaplatíte 3,70 eur, za kilogram hrachu 3 eurá.

jahodovisko Dunajská Lužná
Foto: Facebook/Dobrý ježko

Samozber v Rajke

V Rajke žije veľa Slovákov, ktorí cestujú denne do Bratislavy za prácou či štúdiom. Táto obec sa nachádza približne 25 km od Bratislavy a ponúka na samozber až päť jahodových polí.

Brány jahodovísk sú otvorené celý týždeň od 8.00 hod. do 19.00 hod. Cena jahôd za kilogram je 2,65 eur, pri zbere nad 10 kilogramov je zľava (2,51 eur/kilogram).

Ako sa dostať na nové a staré pole? Trasa na nové pole vedie cez Rajku v smere Bezenye, za vodojemom v Rajke musíte odbočiť vľavo a keď odbočíte po 400 metroch, ste na poli. Staré pole nájdete vedľa hlavnej cesty medzi Rajkou a Bezenye.

Na jahodovisko do Rajky chodí pravidelne aj pán Ivan. „Chodím každoročne možno 20 rokov. Toto pole je výnimočné. Profesionálne spracované s podzemnou závlahou a slamenou výstielkou, až duša zaplesá pri pohľade na pole,“ povedal pre BratislavaDen.

Jahodovisko Rajka
Foto: Ivan N.

Rakúske jahodovisko

Vedeli ste, že na jahody sa môžete vybrať s košíkom aj do rakúskej dedinky Wolfstahl, ktorá je vzdialená od Bratislavy približne 11 km? Jahodovisko sa nachádza na Preßburger Straße B9. Ak nie je búrka, jahodovisko je otvorené každý deň od 9.00 hod. do 18.00 hod.

Ak si nazbierate do 5 kilogramov jahôd, cena za kilogram je 4,90 eur. Ľudia, ktorí si budú chcieť odniesť jahody vážiace od 5 do 10 kilogramov, zaplatia za kilogram 4,70 eur. Nad 10 kilogramov jahôd je cena za kilogram 4,50 eur.

Jahodovisko Wolfstahl
Foto: feldfruechte.at

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk