Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Radi píšete a fotíte, zaujímate sa o dianie okolo seba?
Privyrobte si písaním článkov na blog. Info: [email protected]
Endlicher house eia2.jpg
Foto: www.enviroportal.sk
11. septembra 2017 Výstavba a developerské projekty BratislavaAdministratíva a polyfunkcia od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk

Na Šancovej pribudne okrem vežiaka aj projekt Endlicher House

Developer Finep Premiére chce na rohu Šancovej a Beskydskej ulice postaviť päťpodlažný polyfunkčný objekt občianskej vybavenosti. Budova by mala stáť pri kontroverznom vežiaku Premiére.

Endlicher House má mať trojuholníkový pôdorys a má pozostávať z troch podzemných a piatich nadzemných podlaží. Na prvom podzemnom a prvom nadzemnom podlaží sa majú nachádzať prenajímateľné komerčné priestory so vstupom priamo zo Šancovej ulice.

Endlicher house eia1.jpg
www.enviroportal.sk

Na týchto podlažiach majú byť umiestnené aj garážové stojiská, tie vyplnia tiež priestor na druhom a treťom podzemnom podlaží. Vstup do nich bude cez susedný projekt Premiére. Objekt má obsluhovať 40 parkovacích miest.

Na druhom až piatom nadzemnom podlaží sú podľa predloženého projektu navrhované jednotky prechodného bývania. Investor chce vytvoriť 22 apartmánov a štúdií, ktoré má dopĺňať jeden komerčný priestor. Skladba ubytovacích jednotiek pozostáva z jednoizbových štúdií, dvojizbových, trojizbových a štvorizbových apartmánov. V návrhu je štruktúra bytov založená v prevažnej miere na optickom prepojení kuchyne s obývacou izbou.

Endlicher house eia.jpg
www.enviroportal.sk

Developer počíta so začiatkom stavebných prác v druhom štvrťroku 2018, výstavba by mala byť ukončená do konca roka 2019. Náklady na realizáciu developer vyčíslil na 1,7 milióna eur.

Keďže vstup na stavenisko je navrhovaný z Beskydskej ulice, developer predpokladá, že dôjde k zmene organizácie dopravy v okolí. Ako píše v zámere, „na Beskydskej ulici dôjde k zmene organizácie dopravy z jednosmernej ulice na čiastočne obojsmernú ulicu a to v úseku od vjazdu – výjazdu do objektu až po križovatku Čajákova – Beskydská.“ Viac info TU.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...