Schodisko na Beňadickej nevydržalo ani rok od zrekonštruovania a už je opäť v havarijnom stave

Benadicka 2019 2.jpg
foto od čitateľa

Necelý rok vydržalo schodisko po rekonštrukcií a už je opäť v hroznom stave. Obyvatelia sa obávajú o svoje zdravie, preto, keď je to možné, ho radšej oblúkom obchádzajú.

Schodisko, ktoré vedie na terasu Beňadická, bolo vybudované podľa slov nášho čitateľa v roku 1982 a slúžilo dobrých 36 rokov a to až do roku 2018, kedy tu bola vykonaná rekonštrukcia. Od rekonštrukcie neprešiel ešte ani rok a schodisko sa začalo pred očami obyvateľov rozpadávať. Nespokojným obyvateľom sa nepáči nečinnosť kompetentných a zodpovedných.

Podľa obyvateľov je len otázkou času, kedy schodisko svojim hrozným technickým stavom začne ohrozovať zdravie a životy ľudí. Miestni si myslia, že tu nebola prevedená žiadna kolaudácia alebo kontrolná činnosť počas rekonštrukčných prác. Odpoveďou MÚ BA 5 na zlý stav týchto priestranstiev je podľa slov nášho čitateľa to, že väčšina terás nemá žiadneho majiteľa alebo správcu.

Tento prípad nie je tu v okolí ojedinelý. Napríklad : Krásnohorská, uzavreté schodisko, ktoré vedie na terasu, je tu už tretí rok, kvôli havarijno-technickému stavu. V minulosti sa samovoľne zrútili takéto schodiská : Jasovská a Vígľašská, čo bolo prezentované aj v televízii,“ vyjadril sa miestny obyvateľ.

Benadicka 2019 1.jpg
foto od čitateľa
Benadicka 2019 2.jpg
foto od čitateľa

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk