Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ulica mlynske nivy ruzinov google.maps_.sk_.jpg
Foto: ilustračné, google.maps.sk
5. februára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Schválený rozpočet Ružinova prekročil 50 miliónov, prioritami sú školy a parkovacia politika

Starosta Ružinova upozornil na to, že v aktuálnom rozpočte zatiaľ nie je zakotvený príspevok z Európskych fondov.

Bratislavská mestská časť Ružinov bude v tomto roku hospodáriť s rozpočtom viac ako 50 miliónov eur. Ružinovskí poslanci o tom rozhodli v utorok na prvom tohtoročnom zastupiteľstve. Mestská časť chce zo svojho rozpočtu financovať najmä výstavbu a rozšírenie kapacít škôl a škôlok, ale aj rozvoj dopravy a rezidentského parkovania.

Ružinov plánuje financie zo svojho rozpočtu použiť aj na rekonštrukciu detských ihrísk a terás, na výstavbu nového moderného klientskeho centra, kompletnú rekonštrukciu hasičskej zbrojnice a rekonštrukciu budovy mestskej polície.

Na návrh ružinovských poslancov bude z rozpočtu vyčlenená časť financií na odkúpenie budovy historickej radnice, o ktorú sa momentálne vedú právne spory.

Doprava a parkovanie

Veľkou prioritou rozpočtu Ružinova je doprava a parkovacia politika. Prvú zónu rezidentského parkovania spustila mestská časť v lokalite 500 bytov, v tejto iniciatíve chce naďalej pokračovať.

Budeme sa tento rok snažiť zaviesť rezidentské parkovanie v katastrálnom území Nivy, až po Bajkalskú ulicu,“ uviedol starosta Ružinova Martin Chren.

Kontrola a revitalizácia

Ďalšie peniaze z ružinovského rozpočtu budú vyčlenené pre podnik Verejnoprospešné služby Ružinov (VPS), ktorý má prejsť kontrolou a projekt revitalizácie priestoru trhoviska Miletičova.

Rokujeme aj o investičnom úvere, ktorý chceme použiť napríklad na výstavbu garážových domov,“ doplnil Chren.

Starosta Ružinova Martin Chren upozornil na to, že v aktuálnom rozpočte zatiaľ nie je zakotvený príspevok z Európskych fondov, o ktorý bude mestská časť žiadať a ktorý chce použiť na výstavbu nového 9-ročného pavilónu Základnej školy Medzilaborecká.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X